Gdzie Oglądać Mandy 2018 Online?

TV-Maniak 3 listopada, 2018 Widoki 460

Wiedziony żądzą zemsty Red Miller poluje na członków niebezpiecznej religijnej sekty, odpowiedzialnych za śmierć jego ukochanej.

“Mandy” otwiera się, widząc gęsty, ciemny las z perspektywy Bożej; na ścieżce dźwiękowej słyszysz majestatyczny prog-rock Króla Crimsona “Bezgwiezdny”. Natychmiast dostałem gęsiej skórki. To nie tylko połączenie estetycznie trafnych dźwięków i obrazów, ale osobiste skojarzenie – ta muzyka porusza mnie od wielu dziesięcioleci.

Film, wyreżyserowany przez Panosa Cosmatosa ze scenariusza, który napisał z Aaronem Stewart-Ahnem (muszę tu ujawnić, że pan Stewart-Ahn jest znajomy) jest fantastyczną cechą, przeżywającą przemoc fizyczną i emocjonalną. W swoich rozmaitych aluzjach gatunkowych czerpie z głębokiej, specyficznej studni. Ale mimo częstych absurdalnych humorów, nie jest to film, który mruga oczyma sprytem.

Gdzie oglądać Mandy 2018 ?

Występuje na początku lat 80. w świecie raczej, ale nie do końca, jak nasz, “Mandy” opowiada historię pary, Reda (Nicolas Cage) i Mandy (Andrea Riseborough), żyjących w dalekiej od społeczeństwa. Mandy zostaje uprowadzona przez kult, prowadzony przez Jeremiaha Sandsa (Linus Roache), który potrafi przywoływać demony. Spotyka straszny los, a Red, opętany przez smutek i wściekłość, staje się jej krwawym mścicielem.

W dzisiejszych czasach uważam, że narracyjna konwencja uprowadzonej i pogwałconej kobiety jest nieapetyczna. W obronie tego użycia uważam, że pan Cosmatos traktuje przerażające wydarzenia ze szczerą powagą i bez męskiego spojrzenia na sadyzm. Pani Riseborough tworzy postać zarówno eteryczną, jak i wyzywającą; Pan Roache kieruje aktorem, Richardem Lynchem i gwiazdą rocka, Alice Cooperem, by stworzyć złoczyńcę zarówno śmiesznego, jak i godnego dreszczu. A pan Cage używa swoich niezwykłych kotletów z niezwykłą koncentracją i zaangażowaniem.

Obraz filmu jest konsekwentnie nieziemski; jego tempo ma ciężar magistra. Można to nazwać miazgą Tarkowskim.

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa