Gdzie oglądać Ukryte życie Online Lektor PL CDA/Zalukaj/Netflix/Fili.cc

TV-Maniak 13 grudnia, 2019 Widoki 1512

Uznany twórca filmowy, Terrence Malick, robi coś, czego nie robił od lat w swoim nowym filmie Ukryte życie – próbuje opowiedzieć prawdziwą, staromodną historię. To może być dobra wiadomość dla tych, którzy kiedyś świętowali jego mistrzostwo w tak wczesnych filmach, jak Badlands i Days of Heaven, ale mogli rozczarować się artystyczną, swobodną postacią ostatnich lat. (Zobacz: Cud, rycerz pucharów, pieśń do pieśni.) W pewnym sensie jego najnowszy powrót do formy polega na tym, że Malick opowiada prawdziwą historię Franza Jäggerstättera (grzywny, w pełni zaangażowanego Augusta Diehla), austriackiego sumiennego sprzeciwu podczas II wojny światowej, który poświęca rodzinę, przyjaciół i własne życie za swoje przekonania.

Niestety, reżyser wydaje się genetycznie niezdolny do opowiadania bezpośredniej, nawet znaczącej historii, wędrowania w przepięknie zastrzelonych mgłach gór, dolin i nieba, gdy ptaki ćwierkają, pasą się owce, bełkoczą bełkot, a natura prowadzi go do trzech godzin dygresyjnych zakrętów. Dla tych, którzy wierzą, że jest to najgłębszy Malick, Ukryte życie to błogość. Innym trzeba wybaczyć ich niecierpliwość.Sprawy wyglądają tak idyllicznie, jak Franz i jego rodzina cieszą się życiem na farmie w austriackich Alpach, że można się spodziewać, że Julie Andrews wybiegnie przed kamerą, tryskającą o wzgórza żywe przy dźwiękach muzyki. On i jego żona, Fani (Valerie Pachner), ciężko pracują przy krojeniu pszenicy i wychowaniu dwóch blond córek, z których jedna jest w drodze. Mimo to para ma czas, aby trzymać się za ręce i ukraść pocałunek. Czy są szczęśliwi? Mówią nam o tym lektorzy. Franz i Fani niewiele mówią nam ani sobie nawzajem.

Ukryte życie Online Lektor PL

Wskaż burzowe chmury i nazistów, którzy w 1940 r. Domagają się, by wszyscy zdolni Austriacy musieli przyłączyć się do działań wojennych i złożyć przysięgę lojalności wobec Hitlera. Burmistrz wioski (Jürgen Prochnow) pije Kool Aid. Franz nie jest tego taki pewien, ale zgłasza się na szkolenie wojskowe zgodnie z zaleceniami. Mimo to, gdy nadchodzi czas na wojnę, nasz bohater opiera się na podstawach moralnych i zostaje przewieziony do więzienia. Tymczasem jego żona i dzieci są traktowani jak pariasi w wiosce. Na próżno poczekasz na moment, w którym Franz, dobry chrześcijanin, tłumaczy się. Malick, zawsze skąpy w dialogu, po prostu obserwuje, jak bohater trzyma się swoich zasad i wszystkich, od lokalnego biskupa (Michaela Nyqvista) po parę dziwnie sympatycznych nazistów (Matthias Schoenaerts i zmarły Bruno Ganz), namawiają go do podpisania przysięgi uwolni go kosztem sumienia.

Prawdziwy Jäggerstätter został beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI jako męczennik w 2007 r., Ale rola, jaką wymyślił Malick, daje chętnemu i zdolnemu Diehlowi bardzo niewiele, aby pomóc nam zrozumieć człowieka stojącego za świętym. A szerokie, odpowiednie do kadrowania widoki dostarczone przez autora zdjęć Jorg Widmer tylko pogłębiają frustrację. Malick stworzył film wojenny bez jednej sceny wojny, żydowskich prześladowań, procesu myślowego, który pomógł Franzowi wytrwać. Tworzenie filmu o ślepej wierze jednego człowieka to jedno; to kolejna rzecz, aby ukryć publiczność przed podstawami, dzięki którym stał się człowiekiem.

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa