Film Bombshell (2019) – Gdzie obejrzeć | Netflix | HBO GO | Amazon Prime Video | Chili | Cineman | Ipla | Rakuten | iTune ?

TV-Maniak 18 grudnia, 2019 Widoki 3330

Uwielbiam ją lub nienawidzę, większość Amerykanów zgodzi się, że Megyn Kelly ma jeden z najlepszych głosów w branży. Atrakcyjna kombinacja jedwabistej i lekko ochrypłej, jest natychmiast rozpoznawalna. I to jeden z głównych identyfikatorów Kelly, który Charlize Theron całkowicie wbiła w „Bombshell”, pochłaniającą, dobrze spreparowaną kronikę oskarżeń o molestowanie seksualne, które zmusiły Rogera Ailesa, dyrektora generalnego Fox News, do rezygnacji z hańby.

Film Bombshell 2019 Lektor Online PL

Słyszymy Theron-as-Kelly, zanim zobaczymy ją w „Bombshell”, w której występuje jako przewodnik, pamięć instytucjonalna i sardoniczny krytyk Fox News, gdzie przez 13 lat pracowała w ramach misji naprawienia postrzeganego liberalnego dryfu w dziennikarstwie telewizyjnym. („Wiadomość jest jak statek. Zdejmij ręce z kierownicy i pociągnie ona w lewo”, mówi Ailes, grany tu przez śmiałego, mocno wyściełanego Johna Lithgow.)

Kiedy Kelly pojawia się na ekranie, jasne jest, że Theron w pełni zamieszkał w postaci, która pod koniec wydarzeń obejmujących kampanię i wybór Donalda Trumpa, implozję jednego z najpotężniejszych ludzi w mediach i początki ruchu #MeToo nadal pozostaje czymś w rodzaju szyfru. Ale nawet bez wnikliwego wglądu w jej wewnętrzny popęd i motywacje, „Bombshell” jest godna uwagi, choćby tak, jak Theron opisał film na pokazie w Waszyngtonie w zeszłym miesiącu, jako „początkową historię tego, gdzie się teraz znajdujemy”.

Ta historia jest porywająca i zniechęcająca, inspirująca i głęboko niegrzeczna. „Bombshell”, rozwijany przez kilka miesięcy w 2015 i 2016 roku, opowiada trzy równoległe historie, które są fascynujące głównie ze względu na sposoby, w które wyraźnie się nie przecinają. Podczas gdy Kelly cierpi z powodu wyzwań Trumpa o jego seksistowskich uwagach podczas pierwszej republikańskiej debaty głównej w 2015 r., Kolejna kotwica Lisa, Gretchen Carlson (Nicole Kidman), cierpi z powodu własnej mizoginizmu z rąk ich mizoginistycznego szefa i byłego mentora. „Nikt nie chce patrzeć, jak kobieta w średnim wieku poci się przez menopauzę”, mówi Ailes, gdy ośmiela się pojawić w telewizji bez makijażu. Tymczasem nowy najemnik o imieniu Kayla (Margot Robbie) przedziera się szeroko przez redakcję, w której nie może się doczekać, by podbić się jako ewangelicki tysiąclecia. „Widzę siebie jako wpływową w przestrzeni Jezusa”, mówi producentowi Foxa, który grał z lekko rozbawionym cynizmem Kate McKinnon.

To Kayla ma najbardziej bolesną scenę w „Bombshell”, kiedy jest zmuszona przesłuchać Ailesa, obracając się przed nim i bolesnie podnosząc spódnicę, aby pokazać mu nogi. „To medium wizualne”, mamrocze w uzasadnieniu. Jeszcze bardziej bolesne jest to, że każda z tych kobiet toczy własną samotną bitwę, gdy kadra potencjalnych sojuszników znajduje się w odległości Spanx. Reżyseria: Jay Roach („Recount”, „Game Change”) na podstawie scenariusza Charlesa Randolpha („The Big Short”), „Bombshell” jest ostry, świadomy i szybki, nie tylko wtedy, gdy wraca do pojedynku Kelly z Trumpem i Carlsonem pozew o nękanie Ailesa, ale gdy opisuje on formułę Fox News, by zniewolić starszych widzów: „przestraszyć-podniecić, przestraszyć-podekscytować”. Scena w damskiej garderobie – gdzie grupa przeważnie blondynki, w której są redaktorzy, wybiera spośród regimentu – dopasowane sukienki z płaszcza i buty na obcasie – grają mniej jak coś z „Broadcast News” niż „The Stepford Wives”.

Choć jego trzy główne role są zrealizowane, „Bombshell” raz lub dwa wciela się w karykaturę – teatralnie wąsaty Geraldo Rivera Tony’ego Plany i przygnębiony, gniewny Rudolph W. Giuliani to dwie niezapomniane okropne sceny – a satyryczna pogarda filmowców dla Fox News a jej program polityczny okazuje się czasem raczej kuszący niż ostry. Choć historie Kelly i Carlsona są godne, jest jeszcze film do nakręcenia o tym, jak strategia sieci „przerażająco-podniecająca” wywołała jadowity uraz partyzancki, który stał się bardziej toksyczny w ciągu ostatnich 20 lat.

W tej historii pochodzenia, w której się teraz znajdujemy, Kelly, Carlson i ich koledzy z pewnością byliby przedstawiani z dużo większą złożonością – odważną, może nawet heroiczną, ale także współwinną. Ze swojej strony „Bombshell” opowiada kluczowy rozdział tej większej opowieści o chłodnym stylu i gorącym oburzeniu. Jego cel może być wąski, ale trafia w cel.

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa