Gdzie oglądać Chilling Adventures of Sabrina Online?

TV-Maniak 7 listopada, 2018 Widoki 489

Gdzie oglądać Chilling Adventures of Sabrina online w Polsce? Poniżej recenzja.

Korzyści obejmują prawie nieograniczoną moc, niesamowite możliwości zemsty i mnóstwo seksownych chwil. Jednak wady są równie kiepskie, jak można doświadczyć w innych religiach fundamentalistycznych.

I właśnie to Sabrina Spellman musi zmagać się z Chilling Adventures of Sabrina, adaptacją powieści graficznych Roberta Aguirre-Sacasa w Netflix. Mroczna reorganizacja bohaterów z Archies w Aguirre-Sacasie zaowocowała Riverdale, która zaczęła się jako zabawna, zabawna rozkosz, ale szybko przeszła w pułapkę mętnych spisków i desperackich, bezsensownych prób zachowania zainteresowań widzów. Zdecydowanie nie jest tak w przypadku Chilling Adventures of Sabrina, która korzysta z dużo większego budżetu i rzetelnego odlewania i pisania.

Kiernan Shipa (Mad Men’s Sally Draper) gra Sabrinę, pół-śmiertelną, pół-czarownicę mieszkającą w Greendale, małym miasteczku tuż przy drodze z Riverdale, które ma historię nadużywania i wieszania czarownic. Serial otwiera się z Sabriną w wigilię szóstego roku, kiedy to powinna unikać świata śmiertelników i oddać swoją duszę szatanowi. Na nieszczęście dla diabła i społeczności wiedźm, Sabrina jest ognistą, młodą feministką, która mówi “OH HELL NO” do patriarchalnego nonsensu swojego kowenu. I to jest ten pojedynczy akt buntu, który kładzie podwaliny pod resztę sezonu, w którym Sabrina musi próbować nawigować utrzymując relacje z jej czarownicami ciotkami, jej ludzkimi kumplami, jej śmiertelnym chłopakiem, bardzo rozgniewanym kowenem, a zwłaszcza Szatanem – który ma diaboliczny plan, by ostatecznie zwabić ją do ognistych dołów Piekła. (W końcu jest to coś, w czym on się specjalizuje.)

Gdzie oglądać Chilling Adventures of Sabrina online

Dla tych, którzy potrzebują westchnienia ulgi, Chilling Adventures of Sabrina znajduje się o kilka lat świetlnych w stosunku do swojego kuzyna Riverdale w jego szczegółowych fabułach, używa stylowych trofeów, a zwłaszcza aktorów, którzy są niemal jednogłośną rozkoszą. Sabrina Shipy jest błyskotliwa, bezczelna i podobna do nastolatków, która nieustannie kłóci się ze swoimi ciotkami-strażnikami Zeldą (chłodną, ​​wyniosłą Mirandą Otto) i Hildą (Lucy Davis, którą pamiętasz jako Dawn z brytyjskiej wersji The Office). bardzo dobrze w tym). W rzeczywistości cały sabat Samanty jest pełen świetnego aktorstwa, w tym Richard Coyle jako zły, mizoginistyczny czarnoksiężnik, ojciec Blackwell i Michelle Gomez, jako demoniczny (i żujący scenę) nauczyciel w szkole średniej Sabriny. Tego samego nie można powiedzieć o śmiertelnych kumplach Sabriny, którzy – nawet po tym, jak otrzymają głębsze cechy charakteru w miarę upływu sezonu – są w dużej mierze kapiącą. Choć prawdopodobnie niesprawiedliwe jest porównywanie ich do znacznie ciekawszego sabatu czarownic, seria mądrze utrzymuje udział śmiertelników na minimalnym poziomie.

Chilling Adventures of Sabrina działa na wielu poziomach, w tym bycie podstępną parodią zorganizowanej religii, mydlanym dramatem nastolatków, mokrym snem entuzjasty horroru wypełnionym wszelkiego rodzaju pysznymi wielkanocnymi jajkami – ale jego serce jest zabawne, mroczne i brzydko pro -feminista. Sabrina mówi głośno i wyraźnie, ilekroć jej poczucie jaźni jest zagrożone przez ludzi lub jakąkolwiek inną sąsiadującą z nimi patriarchię – a jej pewność siebie jest fascynująca. Ale ta sama pewność jest wykorzystywana przeciwko niej w późniejszych epizodach, pokazując diaboliczną długość, jaką społeczeństwo podejmie, aby utrzymać systemy działające od wieków. I właśnie to sprawia, że ​​Chilling Adventures of Sabrina jest przełomową pracą, a jednocześnie zabawną i przerażającą jak cholera. Nie mogę się doczekać drugiego sezonu.

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa