Enemies: The President, Justice & the FBI Online Lektor PL

Enemies: The President, Justice & the FBI Online Lektor PL

Nov. 18, 2018
Twoja ocena 0
7
295
głosów

Twórca

Twórca

Obsada

Video Trailer

Opis

“Jedyną rzeczą, która może zniszczyć Stany Zjednoczone, to my, pozwalając na rozpad naszej konstytucji i rządów prawa”, mówi wygrywający nagrodę Pulitzera dziennikarz Tim Weiner na początku nowego serialu dokumentalnego.

“To FBI jest przysięgła, że ​​będzie przestrzegać rządów prawa … Co FBI zrobi, gdy prezydent złamie swoją przysięgę?”

Historia sugeruje, że ogólny instynkt FBI ma pójść po prezydentów przynajmniej tak ciężko, jak po innych podejrzanych. Każdy z czterech epizodów z tej serii wygląda na śledztwo FBI w sprawie innego prezydenta – Richarda Nixona, Ronalda Reagana, Billa Clintona i Donalda Trumpa – ale to wszystko w dużej mierze dotyczy Trumpa.

Producent wykonawczy i nagrodzony Oscarem dokumentalista Alex Gibney (Taxi na ciemną stronę, Going Clear: Scientology and Prison of Belief) używa książki Weinera z 2012 roku Wrogowie: Historia FBI jako przewodnika po kryzysach poprzednich prezydentów, ale co on a dyrektor, którego poszukują Jed Rothstein, jest wskazówką, jak może przebiegać śledztwo Trump-Russia.

John Dean pojawia się w Enemies: The President, Justice & FBI on Stan.
John Dean pojawia się w Enemies: The President, Justice & FBI on Stan. KREDYT: STAN

Jedną z lekcji z fiaska Clintona jest to, że hiper partyzantka sprawia, że ​​niezwykle trudno jest społeczeństwu dowiedzieć się, czy oskarżenia i rewelacje są prawdziwe, czy stanowią część gry polikalowej.

Innym ze skandali Iran-Contra Reagana jest to, że popularność może pomóc ci uciec – to, co sam Trump radośnie wyjaśnił na więcej niż raz. Ale, jak pokazał Watergate, wiele zależy od tego, czy ludzie wokół ciebie odwrócą się, czy niosą puszkę.

Oczywiście odcinek Trumpa (pełnometrażowy w reżyserii Gibneya) pozostawia całą historię w zawieszeniu, ale zawsze jest miejsce na kolejny odcinek, gdy wszystko wymknie się w taki czy inny sposób.

Pierwsze trzy odcinki to jednak nie tylko użyteczne podsumowania ważnych wydarzeń, których szczegóły mogły zostać zamazane wraz z upływem czasu – same łamią opowieści i przypominają nam, że pod słońcem nie ma nic naprawdę nowego.

Były adwokat generalny Reagana, Ed Meese.
Były prokurator generalny Reagana, Ed Meese.CREDIT. STAN

Rothstein korzysta z wielu swoich rozmówców. Pracownicy FBI na poziomie gruntu, którzy przeprowadzali wywiady i śledztwa dotyczące historii, dają namiętne relacje z pierwszej ręki.

Wgląd w sposób myślenia prezydentów i ich wewnętrznych kręgów zapewnia John Dean (doradca Białego Domu Nixona i osobisty świadek z Watergate, który został głównym świadkiem oskarżenia), były prokurator generalny Reagan Ed Meese i były szef Clinton -staff Leon Panetta.

Kurt Russell jako Święty Mikołaj? Czy jest lepszy sposób na umieszczenie dużego, obszywanego futrem buta w staroświeckim kapelurze z filmów świątecznych?

Ta niezwykle przyjemna słodycz zaczyna się od słodko-przyrodniej 10-letniej Kate (Darby Camp) i jej gburowatego nastoletniego brata, Teddy’ego (Judah Lewis), który ustawia pułapkę na kamerę dla starego świętego Nicka.

Następnie sami zostają schowani w sankach grawitacyjnych i wystraszyli pewnego renifera w białą golonkę przez zimne, zalane samolotem niebo Bostonu. Reżyser Clay Katis (The Angry Birds Movie) sprawia, że ​​elfy CGI świetnie się bawią.

Dead Bird Bay wygląda jak każde miejsce na australijskim wybrzeżu, gdzie piasek spotyka się z morzem, a kraby pełzają niezgrabnie obok odrzuconych prezerwatyw.

Ale to miejsce, w którym nie obowiązują prawa fizyki i narracji, a widok przekleństw i przysięgania dzieci jest niewyczerpanym źródłem chichotów – przynajmniej przez cztery 10-minutowe epizody.

Rozkoszująca się Anne Edmonds dostarcza wielu przekleństw, ponieważ jej postać sprawia, że ​​ratują się one swoim pociechami. Pojawia się gore i dorosła nagość męska.

Wszystko idzie w parze, gdy cukiernik staje się łapaczem węża, Julia Baker ma zamiar zająć się najgroźniejszymi gadami Brisbane – często ze szkockim chłopakiem, Johnny’em Bagpipes, wepchniętym ciasno do wózka motocyklowego.

Nie brakuje w nich węży i ​​wąskiego psa, który wabi węszący pies Bonnie, by się zaplątać – od śmiertelnych wschodnich brązów po szlachetne pytony i wzburzone małe węże biczowe.

To interesujące, bezpretensjonalne rzeczy, które mają na celu sprawić, że ludzie będą bardziej życzliwi wobec węży.

Wyszukiwane jako:

enemies the president justice & the fbi watch online
enemies the president justice & the fbi online
enemies the president justice & the fbi free online
enemies the president justice & the fbi watch online free

Oryginalny tytuł Enemies: The President, Justice & the FBI
First air date Nov. 18, 2018
Ostatnia emisja Jul. 15, 2024
Sezony 1
Odcinki 4
Status Returning Series

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Nov. 18, 2018

Podobne tytuły

Internetowy boom Online Lektor PL
Bienvenue chez les cheaps Online Lektor PL
Dynasties Online Lektor PL
The Grand Tour Online Lektor PL
Earth’s Tropical Islands Online Lektor PL
Udaremnione ataki terrorystyczne Online Lektor PL
Cheer Online Lektor PL
Back Roads Online Lektor PL
Wyatt Cenac’s Problem Areas Online Lektor PL
Seven Worlds, One Planet Online Lektor PL
True Life Crime Online Lektor PL
Wrong Man Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa