Surviving R. Kelly Online Lektor PL

Surviving R. Kelly Online Lektor PL

Jan. 03, 2019
Twoja ocena 0
7
238
głosów

Twórca

Twórca

Obsada

R. Kelly isHimself (archive footage)
Himself (archive footage)
Sparkle isHerself
Herself

Video Trailer

Opis

Gdy dyskusje na temat napaści seksualnej stają się bardziej zniuansowane, ludzie, którzy kiedyś byli określani jako “ofiary”, są teraz “ocalałymi”. Seria filmów dokumentalnych Lifetime “Surviving R. Kelly” bez ogródek skupia się na tej zmianie perspektywy, ale z bardziej niuansami, niż można się było spodziewać po sieć kablowa.

Sześcioczęściowa seria dokumentująca dziesięciolecia zarzutów przeciwko gwiazdorowi R & B “Surviving R. Kelly” to horror. Tutaj potwór nie jest tylko tytularnym człowiekiem, ale ludzie i systemy wokół niego, które rzekomo nadal umożliwiają mu wykorzystywanie nieletnich dziewcząt.

Wykonawczy sen marzenie hampton łączy zadziwiającą liczbę tematów wywiadów, aby opowiedzieć tę historię – nie tylko ocalałych i członków ich rodzin, ale także znawców nadużyć, jak również byłych członków kręgu Kelly, w tym jego braci, byłej żony i byłego współpracownik, który twierdzi, że osobiście sfałszował papiery, które w niewiarygodny sposób pozwoliły Kelly poślubić późną piosenkarkę Aaliyah w wieku 15 lat.

hampton utrzymuje rzeczy proste, do punktu surowości, ale to rzeczowe podejście sprawia, że ​​”Surviving R. Kelly” staje się jeszcze bardziej rozdzierający. Seria opiera się głównie na rozmowach typu talk-head, a wielu uczestników strzela na prostym czarnym tle. Nie jest to najbardziej innowacyjny format, ale gwarantuje, że nigdy nie stracimy koncentracji na tym, co zostało powiedziane.

Najważniejszym wyborem wizualnym jest tekst na ekranie, który zapewnia kontekst zamiast lektora, szczególnie jeśli chodzi o ustalenie, ile lat (lub młodych) dziewcząt było, że Kelly rzekomo nadużywane. Żadne nie miało więcej niż 19 lat; niektórzy byli tak młodzi jak 12.

Wiele z tego, co obejmuje “Surviving R. Kelly” nie jest nowinkami technicznymi. Opiera się na dekadach opublikowanych raportów o zachowaniu Kelly, od osławionej próby “pee tape” po bardziej aktualne relacje o “kultowym” Kelly, który wychowywał się w jego domach.

Jednak wideo lepiej sobie radzi ze złowieszczą spowiedziami osób uwięzionych w sieci Kelly’ego na temat szczegółów ujawnionych w materiałach archiwalnych. W wywiadzie telewizyjnym, zanim ich małżeństwo stało się znane, widzimy niedojrzałego Aaliyah w czapce z daszkiem Mickey Mouse i zapinanej na guziki koszuli; Kelly jest w pasującej koszuli. Tymczasem ci dwaj nieśmiało mówili, że są tylko “najlepszymi przyjaciółmi”.

Wyrażenie “opowiadać o sobie” pojawia się w tych odcinkach, ponieważ psychologowie i eksperci od muzyki badają sposoby, w jakie muzyka Kelly pozwala mu manipulować kulturą. Jego “dzikie życie seksualne” (jak wtedy opisywano taśmę pee), centralny element kampanii “Tales From the Closet”, to tylko jeden z przykładów, że Kelly rozproszył bombę, która była jego złym zachowaniem.

Seria ta ukazuje, jak łatwo było odpisać graniczne przerażenie w erze przed epoką # MeToo; nawet pełne oskarżenia miały trudności z uzyskaniem trakcji. Omawia również, dlaczego R. Kelly był burzliwym problemem w czarnej społeczności. (Melanie McFarlane z salonu zauważa, że ​​czarne kobiety są “wspaniale” skoncentrowane na narracji.)

Podczas trasy prasowej Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych w styczniu 2015 r. Dziennikarz Dan Fienberg zapytał ówczesnego przewodniczącego NBC Entertainment Roberta Greenblatta o program, który został właśnie odwołany przez NBC: serial reklamowy z udziałem Billa Cosby’ego. Odwołanie nastąpiło po 15 kobietach oskarżonych Cosby o napaść na tle seksualnym.

Greenblatt powiedział: “Podczas gdy przez te wszystkie lata słyszeliśmy niektóre z tych oskarżeń i wiedzieliśmy, że jest kilka osiedli i coś takiego, to nie wydaje się, że to była masa krytyczna.” Następnie Fienberg rzucił wyzwanie Greenblattowi co najmniej 15 kobiet zgłaszających się do NBC, aby rzucić Cosby.

“Chcesz, żebym umieścił na niej numer? Piętnaście, tak; dwa, nie – powiedział Greenblatt. “Chcesz, żebym naprawdę odpowiedział na to pytanie? Wszystko, co mogę powiedzieć, to, że jest wielu ludzi, którzy współpracują z Cosby od 25 lat i zadawali im to samo pytanie. Właśnie odpowiedziałem na to, co mogłem odpowiedzieć. Nie sądziłem, że to był problem, dopóki nie stał się krytyczny. Więc nie wiem, co jeszcze mogę o tym powiedzieć. ”

Na razie nie ma algorytmu określającego liczbę kobiet, które muszą wystąpić, zanim zostaną uwierzone. Brak tego, R. Kelly pozostaje wolnym człowiekiem – ale oznacza to również, że historie opowiadane przez kobiety w “Surviving R. Kelly” zachowują zdolność do szokowania. Pomimo lat plotek i raportów, do tej pory nie słyszano ich tak naprawdę.

Czy “Surviving R. Kelly” przedstawia wystarczające dowody, aby naprawdę anulować człowieka? Wzrost ruchu #MuteRKelly i wzrost liczby ważnych osób w branży muzycznej wskazują, że zarzuty te są traktowane poważniej – jeśli nie przez system sądowniczy, to przynajmniej przez tych, którzy wcześniej je ignorowali. Kelly i jego zespół prawny grożą pozywaniem zarzutów z programu, jak pokazuje dokument w końcowych odcinkach, ale prawdziwa zmiana wydaje się możliwa.

Najbardziej obiecująca część show może pochodzić z udziału Johna Legenda, który napisał w czwartek wieczorem o tym, dlaczego nie miał żadnego problemu z wywiady dla serii:

Wyszukiwane jako:

surviving r. kelly online
surviving r. kelly watch online
surviving r. kelly episodes online
surviving r. kelly episode 1 online
surviving r. kelly episode 1 watch online
surviving r kelly episode 3 watch online
surviving r kelly episode 3 online
watch i surviving r kelly online free
surviving r kelly online watch
surviving r kelly online episode 1
surviving r kelly online stream
surviving r. kelly season 1 episode 1 watch online
surviving r kelly watch online free
surviving r kelly watch online episode 1
surviving r kelly watch online 123movies
surviving r kelly episode 2 online
surviving r kelly 353 online
surviving r kelly episode 4 online
surviving r kelly episode 4 watch online
surviving r kelly episode 4 online free
surviving r kelly episode 5 watch online
surviving r kelly episode 5 online
surviving r kelly episode 5 online free
surviving r kelly episode 6 online
surviving r kelly episode 6 watch online

Oryginalny tytuł Surviving R. Kelly
First air date Jan. 03, 2019
Ostatnia emisja Jan. 05, 2019
Sezony 1
Odcinki 6
Status Ended

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Jan. 03, 2019

Podobne tytuły

Wyatt Cenac’s Problem Areas Online Lektor PL
The Movies Online Lektor PL
The Wonderland Murders Online Lektor PL
Internetowy boom Online Lektor PL
Filmy naszej młodości Online Lektor PL
Enemies: The President, Justice & the FBI Online Lektor PL
Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego Online Lektor PL
Trust Online Lektor PL
Breaking Big Online Lektor PL
Iwan Groźny z Treblinki Online Lektor PL
Szefowie kuchni w akcji Online Lektor PL
Earth’s Tropical Islands Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa