Tau Online Lektor PL

Tau Online Lektor PL

Jun. 20, 2018 USA 97 Min. R
Twoja ocena 0
9
193
głosów

Video Trailer

Reżyser

Federico D'
Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film Tau / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Stylowy film B, przejmujący scenariusz dzisiejszych zmartwień dotyczących wszechpotężnych algorytmów, TAU Federico D’Alessandro wyobraża sobie pułapkę, z kobietą uwięzioną w zautomatyzowanym domu, w której może po prostu płacić za dostarczenie komputerowi wszystkich potrzebnych informacji . Zanim czytelnicy zaczną się cieszyć, “widzicie, mówiłem, że umieszczenie wszystkich mikrofonów obsługujących megakorp i kamer w domu było dobrym pomysłem !,” zauważcie, że to nie jest zwyczajowa chmura AI w chmurze: pomimo -date pułapki, tytułowe informacje w skrypcie Nogi Landau to powrót do starych, samodzielnych stworzeń, stworzonych przez szalonych naukowców, którzy zaczynają podejrzewać, że ich twórcy nie mają najlepszych intencji. Debiut fabularny dla D’Alessandro (weterana działu sztuki z serii filmów Marvela) i Landaua, to wystarczająco mocne wejście do gatunku, które zapewniło spin w multipleksach przed wideo, zamiast zacząć życie jako jeszcze jeden wpis w nieskończoność Oryginalna kolejka filmów Netflix.

Maika Monroe gra Julię, złodziejską złodziejkę, która już źle radzi sobie, kiedy zostaje porwana i zabrana do podziemnego laboratorium. Dwaj pozostali mieszkańcy okolicy dzielą z nią komórkę, czekając, aż zostaną ocaleni między bolesnymi eksperymentami, jakie wykonuje na nich cichy lekarz (Alex Eda Skreina). Obserwując, że “nie jesteśmy typem ludzi, których szuka policja”, zaradna Julia postanawia wyrwać się z drogi i działa – do pewnego momentu.

Wkrótce znalazła się w wygodniejszej części eleganckiej rezydencji Alexa, odbijającej echem dwór, negocjując jeden na jeden ze swoim porywaczem: Musi nadal cyfrowo grabić swój mózg, aby wyszkolić sztuczną inteligencję, która wkrótce uczyni go jeszcze bogatszym niż on jest; i ma ostrego morderczego robota i roje latających dronów, które mogą zmusić ją do pozostania i wykonania jego licytacji. Widząc, jak pokład zdecydowanie układa się na jego korzyść, Julia decyduje się na regularny dostęp do prysznica, prawdziwe ubrania i solidne jedzenie zamiast więziennego kleiku.

Wszystkie te roboty są kontrolowane przez jedynego w swoim rodzaju cyfrowego sługę TAU, który początkowo wydaje się doskonale posłuszny swojemu panu. Ale TAU jest prototypem dla AI Alex, który ma nadzieję wprowadzić na rynek i jest tylko w 95% niezawodny. Julia słyszy wynalazcę podczas konferencji, przyznając, że sporadyczne błędy można wyeliminować, kontrolując informacje, do których komputer ma dostęp. Julia postanawia zadziwić się dietą “bota” w nadziei, że uda mu się ją uwolnić.

Najbardziej wciągające (choć nieco łatwowierne) sceny filmu obserwują Julię i TAU, podczas gdy Alex jest poza domem do pracy: mimo swojej kompetencji w wykonywaniu różnorodnych obowiązków, komputer nie zna pojęcia osobowości ani rzeczywistości poza nią. ograniczenia tego bezokiennego domu. Julia zaczyna go uczyć, chytrze zasadzając się na przekonaniu, że obaj zasługują na autonomię w świecie, który jest poza zasięgiem Alexa.

Chociaż nie ma ciała, TAU ma interfejs wizualny, w którym świecący trójkąt zawiera wielobarwne, trójwymiarowe wiry światła; podobieństwo do tęczówki oka jest z pewnością celowe, znacznie bardziej sympatyczną aktualizacją beznamiętnej czerwonej kropki HAL 9000. Mówi inteligentnie, ludzkim głosem, choć nie jeden widz na tysiącach przypuszcza, że ​​Gary Oldman wypowiedział te słowa. Być może aktor zapewnił stymulację i intonację odczyty linii, a następnie jego rzeczywisty głos zastąpiony przez inny człowiek lub realistyczną maszynę. Po zniknięciu pod protetyką w Darkest Hour, Oldman mógł rozwinąć upodobanie do nierozpoznawalności.

Jak się okazuje, Alex jest mniej emocjonalny niż jego twórczość, choć zaczyna się denerwować, gdy zaczyna się zastanawiać, czy Julia ma jakieś oszustwo. (To, że członkowie zarządu jego firmy nagabują go o terminach, nie pomaga.) Obsada i ekipa wykonują świetną robotę, równoważąc jego podejrzenia zarówno planem Julii, jak i jej rosnącym, nazwijmy to przyjaźnią z komputerem. Późne odkrycie, że Alex ma sposoby na ukaranie samej AI, wywołuje kilka zaskakująco przejmujących chwil.

Mało, jeśli cokolwiek na obrazie mówi o rzeczywistych kryzysach w rozwijających się relacjach ludzkości z komputerami. W tym celu można pójść do Czarnego Lustra lub zaryzykować prawdziwy horror i obserwować, jak dusze giną w czasie rzeczywistym na Twitterze. Ale TAU jest bezceremonialnie, ponieważ ubiera stare historie w nowe ubrania: Czasami potrzeba Stworzenia, aby zrozumieć głębię monstrualnego doktora Frankensteina.

Wyszukiwane jako

tau online
e.tautz online
tau film zwiastun
tau film online
tau serial
tau trailer pl
tau zalukaj
tau 2018 cda
tau 2018 online pl

Oryginalny tytuł Tau
Klasyfikacja IMDB 5.7 10,640 głosów
TMDb Ocena 6.3 253 głosów

Podobne tytuły

72 Godziny Online Lektor PL
Zakonnica Online Lektor PL
Sama przeciw wszystkim Online Lektor PL
Liga Sprawiedliwości Online Lektor PL
Corbin Nash Online Lektor PL
Małgosia i Jaś Online Lektor PL
The Belko Experiment Online Lektor PL
The Walk: Sięgając chmur Online Lektor PL
Zoe Online Lektor PL
Atomic Blonde Online Lektor PL
Chappie Online Lektor PL
Psy mafii Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa