Green Book Online Lektor PL

Green Book Online Lektor PL

Nov. 16, 2018 USA 130 Min. PG-13
Twoja ocena 0
7
154
głos

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Mahershala Ali isDon Shirley
Don Shirley
Don Stark isJules Podell
Jules Podell
Tom Virtue isMorgan Anderson
Morgan Anderson
Brian Stepanek isGraham Kindell
Graham Kindell
Joe Cortese isJoey Loscudo
Joey Loscudo
Paul Sloan isCarmine
Carmine

Opis

Oglądaj cały film Green Book / Niżej znajduje się link do odtwarzania filmu.

Viggo Mortensen i Mahershala Ali są mistrzami w tym porywającym kawałku, na przemian śmieją się z brzucha z niezachwianym widokiem narodu w stanie wojny z samym sobą.

Nazwijcie ten duet aktorski sentymentalnym i uproszczonym na własne ryzyko. Zielona Księga może przenieść cię, być może do łez, na myśl o prawdziwych zmianach społecznych i życzliwości (w czasie, kiedy ich potrzebujemy źle). Coś w stylu “Odwrotna jazda pani Daisy”, to podróż na rasizm, dzielona przez dwa wytarte stereotypy, postacie, które, co zaskakujące, pochodzą z prawdziwego życia – prawdziwa historia z 1962 r. “Tony Lip” Vallelonga (pizza Viggo Mortensen) to brutalny bramkarz klubu NYC, podatny na howyadoiny. Na polowaniu za pracę dostaje mało prawdopodobny występ na zaproszenie Dona Shirleya (tajemniczy Mahershala Ali, znakomity), wybitnego czarnego pianistę jazzowego, który potrzebuje mocnego kierowcy, aby eskortował go na wycieczkę po głębokim południu. Tony nie ma krwawiącego serca, ale za odpowiednią cenę jest skłonny połknąć swoją dumę.

Usta jednak nie mogą być zamknięte: Tony rozluźnia się z arogancko aroganckimi ariami o Little Richard, smażonym kurczakiem i właściwym sposobem na napisanie listu miłosnego, a obaj aktorzy cieniują się rolami z niespodziewanym niuansem i hojnością ducha. Rozszerzają i tak już przestronny Cadillac na scenę dla jednych z najbardziej swobodnych przekomarzania się roku. Jeśli przypomnisz sobie filmy, które reżyser Green Book Peter Farrelly zrobił ze swoim bratem Bobby (There’s Something About Mary, the Dumb and Dumber saga), nie zdziwi cię złorzeczenie lub nieoczekiwane serce, oba znaki towarowe Farrelly. Nowy film tworzy piękne tarcie łagodzone przez rozmowę – nieco obli- czone, tak, ale niemal heroiczne w naszym momencie, gdy dyskurs obywatelski wydaje się mniej prawdopodobny niż wojna nieskończoności.

Green Book, tak nazwana w przewodniku drukowanym dla “Murzyńskich kierowców” mającym nadzieję uniknąć problemów w regionie, w którym linczowanie nie było odległym wspomnieniem, jest o wiele bardziej klasyczną sprawą niż jakakolwiek wcześniejsza komedia Farrelly’ego. Kiedy dojdzie do mrocznej strony – jak również płonącej Mississippi – będziesz chciał ochronnie objąć dwie pary. Odgrywane będą koncerty i konfrontacja z bigoterią, ale najbardziej wyrafinowanym aspektem jest tutaj para przemian tak cichych, że można ich nie zauważyć. Don, ten zagorzały artysta, pogrążony w klasycznych aspiracjach i żart dla siebie, wie, że musi iść na Wigilię do jedynej osoby, która widzi go takim, jakim jest. A Tony, siedzący przy kuchennym stole, nie może dłużej tolerować żadnej bolesnej rozmowy. Film wierzy w nas lepiej, nawet jeśli zrobiliśmy wszystko, aby go odepchnąć.

Oryginalny tytuł Green Book
Klasyfikacja IMDB 8.1 604 głosów
TMDb Ocena 10 6 głosów

Podobne tytuły

Mów mi Vincent Online Lektor PL
Wymazać siebie Online Lektor PL
Mój piękny syn Online Lektor PL
W śnieżną noc Online Lektor PL
Naprzód Online Lektor PL
Ghostland Online Lektor PL
Bergmál Online Lektor PL
Sicilian Ghost Story Online Lektor PL
Minions: The Rise of Gru Online Lektor PL
Haker Online Lektor PL
Eggnoid Online Lektor PL
Potworna rodzinka Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa