Wdowy Online Lektor PL

Wdowy Online Lektor PL

Nov. 06, 2018 UK, USA 128 Min. R
Twoja ocena 0
10
289
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Viola Davis isVeronica Rawlins
Veronica Rawlins
Michelle Rodriguez isLinda Perelli
Linda Perelli
Elizabeth Debicki isAlice Gunner
Alice Gunner
Colin Farrell isJack Mulligan
Jack Mulligan
Brian Tyree Henry isJamal Manning
Jamal Manning
Daniel Kaluuya isJatemme Manning
Jatemme Manning
Jacki Weaver isAgnieska
Agnieska
Robert Duvall isTom Mulligan
Tom Mulligan

Opis

Oglądaj cały film Wdowy / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Urokliwy widok bandy hustlerów, intrygujących, by popełnić rabunek, a następnie dokonując tego rabunku, nie jest nowy. W latach sześćdziesiątych film z napisem stał się gatunkiem klasycznym z wesołymi, kołyszącymi się filmami, takimi jak Ocean’s 11 (1960) i The Italian Job (1969). W latach 70. ubiegłego stulecia inicjatywa stała się wzorem do naśladowania dla innych stylów, na których można polegać, w filmach tak różnych, jak Dog Day Afternoon (1975) i The Sting (1973). Pod koniec wieku, franczyzy takie jak Mission: Impossible (1996 r.) I reboots Oceans (od 2001 r.) Uruchomiły szereg wydarzeń-napadów, które przerwały ostatnie dziesięciolecia naszego życia z przewidywalnie zabawnymi, seksownymi przygodami w napad.

NAJBARDZIEJ POPULARNY
Sezon zabijania
Escape From the Trump Cult
Wejdź do potknięcia, etap po prawej
Francuscy żółci protestanci chcą walczyć ze zmianami klimatu
Po prostu zorganizuj kolejne referendum
Kwestia motywacji zawsze była interesującym aspektem filmu o napadzie. Być może paradygmatycznym motywem dla złodzieja jest żartobliwe chciwość: Michael Caine lub Robert Redford wkładają pieniądze, żeby się z tym dobrze bawić. Kiedy hustler ma inne dyski, tak jak w emocjonalnej desperacji Al Pacino w Dog Day Afternoon, film o napadzie ujawnia, że ​​działka kradzieży jest pustym pojemnikiem na wszelkie tematy, które reżyser może chcieć w nim umieścić.

Wdowy, nowa funkcja Steve’a McQueena (Hunger, Shame, 12 Years a Slave), jest świetnym przykładem. W oparciu o powieść Lyndy La Plante i współautorkę Gillian Flynn, gwiazdy filmu Viola Davis, Michelle Rodriguez i Elizabeth Debicki jako gang kobiet, których partnerzy zginęli razem, popełniając napad. Osiodłana długami i ścigana przez porywającego zła Jatemme Manninga (Daniel Kaluuya), trio postanawia sami podjąć pracę, rekrutując opiekunka Rodrigueza, Cynthia Erivo, by stworzyć gang czterech osób.

Film rozgrywa się w Chicago, a tło ich napaści jest zepsutym politycznym konkursem na rzecz starosty miejskiego 18. okręgu. Colin Farrell gra Jacka Mulligana, młodego irlandzko-amerykańskiego polityka z głęboko rasistowskiego rodowodu, któremu rzuca wyzwanie brat Jatemme’a, Jamal, dla lokalnej supremacji. Podobnie jak w “The Departed” Martina Scorsese (2006), mamy konflikt regionalny i konflikt przestępców / policjantów jako krajobraz moralny, wobec którego ma miejsce symboliczna zbrodnia.

Ale to serca i umysły czterech gangsterów stanowią rdzeń Wdowców. Davis jest Veronicą Rawlings, delegatową nauczycielką z puszystym białym psem, który przechadza się między upoważnionymi i wręcz apodyktycznymi wobec innych kobiet. Szkoda, ponieważ Davis był tak często reżyserowany w ostatnich latach, ale jej postać wymaga wiele przymusowo opanowanych emocji i chrapiących warg półdołami. Davis jest świetnym aktorem o zasięgu, ale ta rola jest bardzo kapitałowa – “Aktorstwo” i nie pokazuje jej wielu talentów. Rodriguez gra brewbeaten mom Linda, dodając trochę subtelnej złożoności do ogólnego klimatu wyczerpania. Najzabawniejsza gra Dębickiego to Alice, amazonka, która wynurza się z życia nadużywającego, przekręca ludzi, okrada bogatych i w inny sposób przejmuje odpowiedzialność za swoje życie.

Twentieth Century Fox
W roli Jatemme Daniel Kaluuya potwierdza swoje miejsce jako jeden z najlepszych młodych aktorów w dzisiejszej pracy. McQueen daje Kaluuya kilka fantastycznych scen do pracy. On i jego gang pojawiają się, by sterroryzować kierowcę Veroniki, faceta o imieniu Bash. Gdy Jatemme oponuje z drwiny kierowcy i odwraca się, by zapaść przed meczem piłkarskim w telewizji, kamera pozostaje na nim, jakby był jedyną osobą, która ma znaczenie w pokoju. Słyszymy, jak uderzenia lądują, ale poza ekranem, bo Jatemme leniwie podnosi pilota.

Uzyskaj najnowsze od TNR. Zapisz się do newslettera.
Na pogrzebie męża Weroniki patrzy, jak biali politycy radzą jej z boku, zanim wyjął z ust swoją gumową pianę i przycisnął ją do końca rzeźbionego pistoletu posągu nagrobka. To niesamowicie ironiczne ujęcie, parodiujące hipisowski pomysł zatrzymania karabinu z kwiatem. To, czego chce Jatemme, to nie pokój, ale władza: pójdzie po to i użyje innych środków niż przez historycznie białe instytucje, ale nie obchodzi go, czy bezcześci on życie po drodze.

Kinematografia McQueena jest znakomita w całym tekście. Nie jest subtelny, ale jest piękny. Kiedy Colin Farrell gra w najgorszym, skorumpowanym polityku, widzimy go na łodzi z panoramą Chicago za nim. Farrell stoi w martwym punkcie strzału, a jego łódź układa się symetrycznie wokół niego, tak jakby on i instytucjonalna moc, którą reprezentuje, są jedynymi stabilnymi punktami we wszechświecie. W przeciwieństwie do tego widzimy Jatemme w ciągłym ruchu; zerka z samochodów, błąka się po domach innych ludzi, nieustannie naruszając granice prywatności i społeczeństwa swoją wersją władzy, jaką jest przemoc.

W wywiadzie udzielonym agencji Reuters, McQueen powiedział, że chciał, aby wdowie “angażowali się w tę całą ideę eskapizmu” w działce o charakterze bojowym, ale “nie negowali

Wyszukiwane jako

wdowy film
wdowy film online
wdowy cały film
wdowy smoleńskie film
wdowa św. piotra film
wdowy 2018 film
wdowy 2018 cały film
wdowy film cda
wdowy film muzyka
wdowy film zwiastun
wdowy film premiera
wdowy film obsada
wdowy film recenzje
wdowy film 2018 online
wdowy film helios
wdowy film czas
wdowy film cinema city
wdowy film multikino
wdowy film wrocław
wdowy film repertuar
wdowy film katowice
wdowy film warszawa
wdowy film krakow

Oryginalny tytuł Widows
Klasyfikacja IMDB 7.1 640 głosów
TMDb Ocena 6.4 38 głosów

Podobne tytuły

007: Spectre Online Lektor PL
Poltergeist Online Lektor PL
365 Dni Online Lektor PL
Brahms: The Boy II Online Lektor PL
Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi Online Lektor PL
Pasażerowie Online Lektor PL
Potrójna granica Online Lektor PL
Promising Young Woman Online Lektor PL
Między nami kosmos Online Lektor PL
15:17 do Paryża Online Lektor PL
Zegar czarnoksiężnika Online Lektor PL
Incoming Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa