The Clovehitch Killer Online Lektor PL

The Clovehitch Killer Online Lektor PL

Nov. 16, 2018 USA 109 Min. N/A
Twoja ocena 0
10
212
głosów

Video Trailer

Opis

Oglądaj cały film The Clovehitch Killer / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

W epoce “wyniesionego horroru” panująca mądrość zdaje się być taka, że ​​aby film był przerażający w sposób objawiający, nawiedzający twoje koszmary, strach, z jakim się boryka, musi być na jakimś poziomie uniwersalny. Strach przed Dziedzicznością ma mniej wspólnego z jej satanistycznym zacięciem i większą sprawą z matką, która wydaje się podświadomie kierowana, by zabijać własne dzieci – że jeśli nie pozostanie czujna, może przypadkowo pokryć je benzyną i zapalić zapałkę. To samo dotyczy Egzorcysty, który dotyczy zarówno stresu samotnego rodzicielstwa, jak i opętania przez demony.

Infantydyczna matka jest większa ze względu na szok; to prawdziwe tabu, o którym mówi nam wspólna mądrość, jest sprzeczne z każdym prawem natury. Z drugiej strony, morderczy, być może zniesmaczony seksualnie ojciec, jest może bardziej znanym duchem w popularnej wyobraźni. In The Clovehitch Killer, rodzaj domowej horroru w reżyserii Duncana Skilesa i napisanej przez Christophera Forda, coś w rodzaju obowiązkowego, koszmarnego rozwiązania – jeśli mój tata jest znanym seryjnym mordercą, który terroryzuje moje miasto? – otrzymuje całkiem skuteczny głos. Opowiada o tym, jak natychmiast podejrzewa się postać ojca, jakby syn ledwo potrzebował jakichkolwiek dowodów, by zacząć zastanawiać się, czy jego ojciec zabija kobiety dla zabawy. To samo dotyczy również odbiorców, ale film Skilesa nie przejmuje się tak bardzo, jeśli myślisz, że wiesz, jak to się kończy, nawet jeśli masz rację. Chodzi o wykręcenie noża w procesie potwierdzania tych lęków.

Film rozgrywa się w małym mieście Kentucky, wciąż nawiedzanym przez falę seryjnych morderstw, które miały miejsce ponad dekadę wcześniej. Morderca, nazywany zabójcą Clovehitcha dla węzłów, które pozostawił jako swoją kartę telefoniczną, nigdy nie został schwytany, ale jego zabójstwa zatrzymały się nagle wiele lat temu. Charlie Plummer – delikatny, wiecznie przerażony, szybko stający się drugą Elle Fanning, której nie znaliśmy, której potrzebowaliśmy – gra Tylera, dobrego chłopca i oddanego harcerza w drużynie prowadzonej przez jego ojca, Dona (Dylan McDermott, prawie nierozpoznawalny, ale nie tak dużo, że nie jest całkowicie niepokojące, aby zobaczyć go w tym kontekście). Na początku filmu Tyler pożycza ciężarówkę swojego taty, by wywieźć dziewczynę, a gdy ciasno grzebią w kabinie, znajduje zgniecione zdjęcie pod siedzeniem kobiety w kuli. Jest przerażona, ale nie bardziej niż Tyler. Kiedy odchodzi, opowiadając swoim głęboko chrześcijańskim, konserwatywnym społecznościom, że jest zboczonym grzesznikiem, Tyler zaczyna węszyć wokół szopy swojego taty, pragnąc dowiedzieć się, co jeszcze jego tata trzyma przed nim. Wykluczony przez swoich przyjaciół, współpracuje z Kassi (Madisen Beaty), dziewczyną z niewłaściwej strony toru, która ma obsesję na punkcie sprawy Clovehitcha.

Relacja z Kassi to jeden z nielicznych zwrotów w filmie, który wydaje się być filmowym wymysłem – Beatty jest świetną młodą aktorką, ale część jest napisana trochę zbyt słodko. Wszystko inne wydaje się mniej lub bardziej przerażająco wiarygodnym obrazem tego, jak to jest uświadomić sobie, że twój ojciec był mordercą – nawet w wyniku świadomego zaprzeczania młodemu Tylerowi zmagającemu się pomimo góry dowodów potwierdzających jego najgorsze obawy. W połowie filmu trwa przyjemnie nieprzewidywalne zag, a nasza perspektywa przenosi się do Dona w weekend, gdy reszta rodziny jest poza miastem, a banalność jego klasy robotniczej jest zestawiona z jego represjami, wściekłością i kompulsywną potrzebą. odgrywać inną rolę. Don, jako idea postaci, działa z powodu empatii Forda i Skilesa, jeśli nie sympatii dla niego, i ich świadomości kulturowych i środowiskowych czynników, które go ukształtowały. Jest to przekonujące, ponieważ nie jest strasznie sensacyjne, a konkluzja filmu jest równie inteligentna, całkowicie odsuwając dywan od naszych oczekiwań dotyczących sprawiedliwości i zemsty. W końcu rodzina Dona chce po prostu pokoju, a mimo horrorów przedstawionych po drodze, film jest na tyle ludzki, że pozwala im go mieć.

Oryginalny tytuł The Clovehitch Killer
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów
TMDb Ocena 6.5 2 głosów

Podobne tytuły

Miss Fisher & the Crypt of Tears Online Lektor PL
13 Godzin: Tajna misja w Bengazi Online Lektor PL
To my Online Lektor PL
Tolkien Online Lektor PL
Ana Online Lektor PL
Gdzie jesteś, Bernadette? Online Lektor PL
El plan Online Lektor PL
Cloverfield Lane 10 Online Lektor PL
Leave No Trace Online Lektor PL
After Online Lektor PL
Spider-Man: Homecoming Online Lektor PL
Slender Man Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa