Spider-Man: Daleko od domu Online Lektor PL

Spider-Man: Daleko od domu Online Lektor PL

Jun. 28, 2019 USA 135 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
233
głosów

Video Trailer

Reżyser

Tom Brewster
Reżyser

Obsada

Tom Holland isPeter Parker / Spider-Man
Peter Parker / Spider-Man
Jake Gyllenhaal isQuentin Beck / Mysterio
Quentin Beck / Mysterio
Zendaya isMichelle "
Michelle "
Cobie Smulders isMaria Hill
Maria Hill
Jacob Batalon isNed Leeds
Ned Leeds
Angourie Rice isBetty Brant
Betty Brant
Marisa Tomei isMay Parker
May Parker
Jon Favreau isHarold "
Harold "
Michael Keaton isAdrian Toomes / The Vulture
Adrian Toomes / The Vulture

Opis

Oglądaj cały film Spider-Man: Daleko od domu / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Podobnie jak Avengers: Infinity War and Endgame, nowy film Spider-Man opowiada o własnych zmaganiach tożsamości. Plan Thanosa polegał na użyciu pięciu Maczugowców Nieskończoności, aby wyłudzić połowę populacji wszechświata, coś w rodzaju maltuzjańskiego odkupienia dla postaci „doprowadzonej do szaleństwa” przez utratę swojego rodzinnego świata: obserwując, jak jego cywilizacja rozpada się z przeludnienia, wyruszył, by jego rozwiązanie na wszystkich i wszędzie. Ale jego złoczyńca był zawsze czytelny, ponieważ Marvel Cinematic Universe walczył z poważną nadwyżką bohaterów. Ponieważ każdy nowy film przedstawia jednego lub więcej nowych bohaterów z supermocą – jak dr Strange, Ant-Man, Black Panther i Spider-Man dołączyli do już spakowanej listy – po prostu było zbyt wiele gwiazd, aby stworzyć czytelną konstelację (zwłaszcza z więcej w drodze). Niektóre z oryginałów musiały odejść, więc zrobiły: plan Thanosa został pokonany, ale przeludnienie franczyzy zostało rozwiązane przez wybicie Iron Mana, Kapitana Ameryki, Czarnej Wdowy i Wizji ze stada (i umożliwienie Thorowi i Hulkowi wycofania się do role wspierające). W ten sposób przywrócono równowagę i obserwujemy wschodzące słońce na wdzięcznym wszechświecie.

Spider-Man: Far from Home dotyczy zatem przestrzeni, którą otworzyła ich nieobecność i pytania, co ją wypełni.

Ta pustka manifestuje się w niezwykły sposób. Film rozpoczyna się od „I Will Always Love You” Whitney Houston, niosącego widownię z ciemności elegii przed filmem do zmarłego Stana Lee, interesujący moment, ale także bardzo dziwny. Miłość franczyzy do Lee zawsze była szczera, a Spider Man: Far From Home będzie pierwszym filmem MCU, w którym nie pojawiła się epizodyczna postać człowieka, który pierwotnie współtworzył postać (choć to było zatrzymanie akcji serca, które zabrał Stan Lee, nie nieskończoność-kamień snap). Ale jego nieobecność, bardziej niż w przypadku Iron Mana, oznacza ten film jako pierwszy w nowej fazie franczyzy. Po hołdzie, który Marvel zawsze płaci sobie przed każdym filmem, publiczność w moim teatrze nie wydawała się pewna, jak zareagować na montaż poległych bohaterów, który nastąpił (co okazuje się być amatorską produkcją studencką dla liceum Petera Parkera) . Niektórzy publiczność energicznie bili brawo, kilka osób zachichotało; Znalazłem się w trudnej sytuacji, aby zmierzyć ton i odpowiednio zareagować.

Innymi słowy, był to niezwykle dysonans MCU, a walka trwa przez cały film: głęboko absurdalna, świadomie meta, a jednak grana bardzo, bardzo prosto. Dzieciaki, które produkują ten film – który następnie śpieszy przez ekspozycję „od chwili zatrzaśnięcia”, podsumowując to, co stało się z Ziemią w wyniku ataku Thanosa – są zbyt młode, aby w pełni wziąć się na poważnie (lub jest to żart kiedy to robią), a scenariusz, w którym żyją, nie ma sensu, jeśli przemyślisz to choć trochę. Połowa żywych istot we wszechświecie zniknęła, a następnie powróciła pięć lat później, a rozwiązaniem jest zorganizowanie kilku zbiórek pieniędzy? Nie powinno być dobrze. Skala problemu jest szalenie nieproporcjonalna do trudności przedstawionych na ekranie, które powinny obalić każdy rząd na świecie i rzucić ziemskie cykle ekologiczne i przemysłowe na dysfunkcję końcową. Ale czy możesz posłuchać Whitney Houston śpiewającej tę piosenkę bez dreszczy? Nie tracąc z oczu wybrednych szczegółów i obejmując emocje?

Z innego punktu widzenia warto pamiętać, że zawsze będzie to Spider-Man Toma Hollanda, który może przenieść franczyzę z powodu utraty oryginalnych Avengers. Podobnie jak oni pasuje do profilu: jest białym mężczyzną z kostiumem, mitem historii / pochodzenia, tajemną tożsamością i opłatami do zachowania (nie wspominając o głębokim spisie odpowiednich supervillainów). Ale w przeciwieństwie do Dr. Strange, Ant-Mana, Black Panther czy Captain Marvel, jest on niekwestionowanym bohaterem markizowej: holenderski Spider-Man jest trzecim dużym rebootem budżetu od 2000 roku, a to nie obejmuje zeszłorocznej animacji Into the Spider-Verse, najlepszy z wielu (może nawet najlepszy film o superbohaterach). Jest jedyną postacią MCU, która weszła do serii z tak dużym oczekiwaniem, z tak wieloma udanymi poprzednikami, których można było mierzyć (przeciwnie, Iron Man (2008), Thor (2011) i Captain America: The First Avenger ( 2011) były zdecydowanie pierwszymi udanymi filmami o tych postaciach. Jest z pewnością największą postacią superbohatera związaną ze Stanem Lee pod względem popularności, sukcesu i konsekwencji; Spider-Man zawsze pojawia się na pierwszym miejscu, gdy jego praca jest wymieniona w komentarzach i nekrologach.

Na tym tle pragnienie Petera Parkera w Far From Home, aby być normalnym dzieciakiem – wyjechać na wakacje, ubrać nastolatki w romantyczne filmy i powiesić się z jego przyjaciółmi (a NIE wracać do Nicka Fury’ego i być nowym Iron Manem) ) – skanuje mniej jako łuk znaków niż jako wyraz bardzo realnego problemu dla serii: po prostu Tom Holland’s Spider-Man

Oryginalny tytuł Spider-Man: Far from Home
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów

Podobne tytuły

Soul Online Lektor PL
Wędrująca Ziemia Online Lektor PL
Czarne lustro: Bandersnatch Online Lektor PL
Epoka lodowcowa: Wielkanocne niespodzianki Online Lektor PL
Bacurau Online Lektor PL
Mój Przyjaciel Smok Online Lektor PL
Jungle Cruise Online Lektor PL
Sprzymierzeni Online Lektor PL
Mechanik: Konfrontacja Online Lektor PL
Wyspa Fantazji Online Lektor PL
Rogue Warfare: Death of a Nation Online Lektor PL
A Prayer Before Dawn Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa