Przemytnik Online Lektor PL

Przemytnik Online Lektor PL

Dec. 14, 2018 USA 116 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
200
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film Przemytnik / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

W zeszłym tygodniu ukazały się dwa dość cyniczne amerykańskie filmy: Vox Lux Brady’ego Corbeta i Muł Clinta Eastwooda. Pierwszy dotyczy aklimatyzacji naszej kultury do przypadkowej przemocy, podczas gdy drugi uważa, że ​​nasza naród przegrywa wojnę z narkotykami. Żaden film nie proponuje rozwiązań problemów, które podnoszą, sugerując fatalistycznie, że po prostu jesteśmy z nimi skazani. Ale gdzie Vox Lux budzi wstręt do tego wniosku, Muł – bardziej złożona i ostatecznie bardziej prowokująca praca – jest rozbrajająco optymistyczny. Eastwood, kierując scenariuszem Nicka Schenka, sugeruje, że bolączki społeczne tego kraju zasadniczo nie zmieniły amerykańskiego charakteru; ludzie, których przedstawia film, wciąż potrafią być dla siebie mili i nawet czynią dobro pomimo mrocznego klimatu kulturowego, w którym żyją. Ta pozycja jest w ostrym kontraście do tego z Vox Lux, który przedstawia zarówno amerykańskie społeczeństwo, jak i poszczególnych Amerykanów jako nieodwracalnie chore. Film Corbet jest zgorzkniały i rozgniewany i pozostawia nieprzyjemny smak w ustach, podczas gdy Eastwood daje ci coś do smakowania i przeżuwania.

Powiem to dla Vox Lux, jednak: Corbet doskonale nadaje się do ustawienia nastroju. Aktor obrócił reżysera wyczuwa dyskomfort na początku filmu, który staje się stopniowo coraz bardziej dowcipny w miarę narracji. Vox Lux rozpoczyna od krótkiego wprowadzenia do Celeste (Raffey Cassidy), 14-letniej dziewczynki, która dorasta na Staten Island w 1999 roku. Na podstawie nagrania wideo z domowymi filmami Willem Dafoe dostarcza purplistyczną narrację Corbet w jaskrawym tonie, informując nam, że “na początku [Celeste] była miła i pełna łaski”. (Jego zmartwiony głos sugeruje, że straci te cechy w trakcie opowiadania). Stamtąd Corbet przedstawia strzały dorastającego chłopca idącego drogą w środku nocy; to chłopiec, który dokona masakry u celestia Celeste, strzelając jej w szyję w trakcie strzelania do wielu jej kolegów z klasy. W wyzdrowieniu Celeste pisze utwór, który działa poprzez jej uczucia dotyczące masakry; wykonuje ją podczas czuwania w kościele dla ofiar, media rozpowszechniają je, a piosenka staje się hitem ogólnokrajowym. Niektórzy dyrektorzy studia nagraniowego lubią to, co słyszą, iw niedługim czasie przygotowują Celeste, by zostać gwiazdą pop.

W tym opracowaniu Corbet krytykuje cynizm branży kultury, określając proces, w którym ofiara przemocy z użyciem broni jest wykorzystywana do sprzedaży płyt. Reżyser podejmuje chłodne, niezależne podejście do transformacji Celeste, utrzymując złowieszczy ton początkowych scen, gdy nastolatka ćwiczy w studiu nagraniowym, pracuje z choreografem i spotyka się z profesjonalistami z branży. (Ton jest konsekwentnie wzmacniany przez wciągającą konstrukcję dźwięku i niesamowitą oryginalną partyturę Scotta Walkera.) Nie jest specjalnie zaskoczony, gdy Corbet przeskoczy do 2017 roku i ujawnia, że ​​31-letnia Celeste (obecnie grana przez Natalie Portman) stała się cyniczny, samozwańczej prima donna. Ten drugi rozdział filmu otwiera kolejna scena przypadkowej przemocy: masakra we wschodnioeuropejskim nadmorskim kurorcie przez uzbrojonych mężczyzn noszących maski upowszechniane przez jeden z teledysków Celeste. (Corbet filmuje atak w rozszerzonym strzale Steadicam, odzwierciedlenie jego wyrafinowanej wrażliwości estetycznej.) Kiedy Celeste organizuje konferencję prasową, aby zareagować na to wydarzenie, mówi protekcjonalnie o bandytach, zanim zwróciła na siebie uwagę. Deklaruje, że nie odwoła koncertu, który zaplanowała na tę noc, mówiąc, że to ona jest odpowiedzialna za przynoszenie ludziom radości. Film kończy się na koncercie, a Celeste daje imponujące przedstawienie, mimo że jest zafascynowany narkotykami – niewygodnym triumfem popowego eskapizmu nad rzeczywistymi problemami.

Narracja Vox Lux zaprasza co najmniej dwie odpowiedzi. Możecie czuć się zaangażowani w kulturową krytykę Corbeta lub uczestniczyć w jego estetycznym oderwaniu, z jego sugestiami moralnej wyższości. Albo możesz wyrzucić ręce na próżno tego wszystkiego. Celeste jest wyraźnie zagubioną duszą, wyrośniętą z powodu traumy, narkotyków i lat odprężenia; narrator nawet ujawnia się pod koniec, że czuje, że sprzedała się diabłu. Jest jednak coś godnego pochwały w sprawie niezłomnego, przeciętnego ducha Corbeta. Nigdy nie on i Portman starają się wzbudzić sympatię dorosłej Celesty, a wizerunek tego przemysłu muzycznego jest tak pesymistyczny, że nie można nigdy kwestionować tego, gdzie stoi filmowiec.

Tam, gdzie Vox Lux zostaje cofnięty przez swoją obłudę, Mule rozwija się w dwuznaczności. Opierając się na prawdziwej historii, film Eastwooda skupia się na Earl Stone, 90-letnim weterynarzu z czasów II Wojny Światowej, który w sposób nieprawdopodobny staje się najlepszym handlarzem narkotyków w meksykańskim kartelu. Podobnie jak bohater Gran Torino z Eastwood (który również został napisany przez Schenk), Earl jest uparty, niedbale bigoteryjny i ma nadzieję, że nadrobi całe życie z żalem. Po spłaceniu kredytu hipotecznego w domu, wykorzystuje pieniądze, które zarabia na przemycie narkotyków, by kupić uczucia swojej zrozpaczonej rodziny.

Wyszukiwane jako:

przemytnik film
przemytnicy film
przemytnicy film polski
przemytnicy cały film
przemytnicy polski film
film o przemytnikach narkotyków
przemytnik online
przemytnicy online
film o przemytniku
przemytnik film online
film o przemytnikach kokainy
film o przemytnikach broni
przemytnik online lektor
film o przemytniku broni
film o przemytniku marihuany
przemytnik the mule 2018 cda
film z przemytnikami
przemytnicy 1984 online
przemytnik film 2019
przemytnik film 2018
przemytnik 2018 cda
przemytnik 2017 cda
przemytnik 2010 cda
przemytnik zalukaj
przemytnik 2018 online
przemytnik z piemontu film
przemytnik film web
przemytnik the mule cda
przemytnicy film cda
przemytnicy film wikipedia
przemytnicy film web
przemytnik film cda
przemytnik film clint eastwood
przemytnik film zwiastun
przemytnik doskonały cda
barry przemytnik cda
przemytnicy broni film
przemytnik barry seal cda
przemytnik broni film
przemytnik cda
przemytnicy cda
przemytnik doskonały film
przemytnik cda lektor pl
przemytników film
Oryginalny tytuł The Mule
Klasyfikacja IMDB 7.3 3,011 głosów
TMDb Ocena 6.8 30 głosów

Podobne tytuły

W blasku nocy Online Lektor PL
NJPW Wrestle Kingdom 14: Night 1 Online Lektor PL
Eve Online Lektor PL
Huragan Online Lektor PL
Gavin and Stacey: Christmas Special 2019 Online Lektor PL
Boyhood Online Lektor PL
Uncut Gems Online Lektor PL
007: Spectre Online Lektor PL
Curiosa Online Lektor PL
Okja Online Lektor PL
Brightburn: Syn ciemności Online Lektor PL
Przykładny obywatel Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa