Polar Online Lektor PL

Polar Online Lektor PL

Jan. 25, 2019 119 Min.
Twoja ocena 0
9
238
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film Polar / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Mads Mikkelsen ścina krwawą ścieżkę przez armię zabójców w radośnie oburzającej adaptacji powieści graficznej Jonasa Akerlunda.
Każdy film, który zaczyna się od sekwencji skupionej na penisie penisa Johnny’ego Knoxville’a, może tylko iść w górę (lub w dół, w zależności od przypadku) z tego miejsca. W przypadku reżysera Jonasa Akerlunda i adaptacji powieści graficznej Jaredon Rothwell Polar: Came From the Cold autorstwa Victora Santosa, narracja i emocjonalne linie przelotowe zmieniają się o milisekundę. To jest kino ADD, które wywołuje uraz kręgosłupa i bezwstydnie jest z tego dumne (nazwisko redaktora nazywa się Doobie White, na litość boską!), Chociaż istnieje centrum uziemiające w postaci Madsa Mikkelsena jako zabójca w wieku zbliżonym do wieku emerytalnego Duncan Vizla, aka Czarny kajzer.

Przez lata Duncan był czołowym pracownikiem Damocles, mrocznej kabały zabójców prowadzonej przez psychodelicznego psychopata, pana Bluta (Matt Lucas). Blizny Duncana są obfite, a nawet jeśli nadal jest bardzo dobry w swojej pracy, emerytura jest kusząca. Po dołączeniu do gildii rzeźnika, każdy zabójca podpisuje umowę z IRA lub jej odpowiednikiem. Duncan za usługi post-service na wynos wynosi 8 milionów dolarów, więc wydaje się, że jest to dobry czas na przeżycie tego spokojnego życia kabinowego, o którym marzył. Problem w tym, że pan Blut wciąga szybko. Również w umowach swoich pracowników znajduje się klauzula, która stwierdza, że ​​zabójca umiera przed przejściem na emeryturę, wszystkie jego pieniądze trafiają do Damoklesa. Gdy jeden z hitmanów zadzwoni na jeden dzień, ostatni trafi na niego.

Z pewnością nic nie może pójść źle, ustawiając Madsa Mikkelsena w swoich pistoletach? Tak, jasne. Stalowy charyzmat drapieżnika, który sprawił, że jest tak doskonałym psychiatrą kanibalskim w serialu telewizyjnym Hannibal, jest tutaj bardzo dobrze wykorzystany. Duncan jest jak solenny siłacz w pełnym emocji karnawale, męski morderca z kilkoma najwyraźniej nierozwiązanymi poczuciem winy (jak sugerują niektóre szybkie retrospekcje) nad złą pracą. Jego wyrzuty sumienia w żaden sposób nie łagodzą jego ukradkowych, kamiennych zimnych instynktów. Duncan przynosi taki sam poziom koncentracji, aby dobrać odpowiedni makarony i piec, tak jak robi to, by skradać się nago w śnieżycy, aby zdobyć przewagę nad swoimi przeciwnikami. To wszystko jest bardzo wspaniałe.

Akerlund zręcznie przesuwa dźwięki i style sceny po scenie (jedna bardzo niezapomniana dekapitacja jest podobna do R Looney Tunes), a reszta wykonawców podąża tą samą drogą. Lękowa sąsiadka Duncana, Camille (Vanessa Hudgens), wydaje się zamieszkiwać w swoim własnym gorącym indie dramat o śmierci, żałobie i odrodzeniu. (Jest dość rażący powód takiego stanu rzeczy, powściągliwość dla powagi, która nie do końca trafia w tym kontekście.) Gdzie indziej, Richard Dreyfuss jako krotki były zabójca zredukowany do picia swojego życia w barze karaoke; w tym krótkim występie aktora pojawia się bardziej autentyczny patos niż cała jego ostatnia produkcja Netflixa, zbrodnicza gra The Last Laugh. Tymczasem Blut i jego korpus są jak obrotowa grupa obłąkanych klaunów wyskakujących z mini-samochodu, z bronią i liniowcami w pogotowiu. Spokojna gra Vivian Katheryn Winnick (“Mów,” mruczy, gdy odpowiadając na telefon) i bezlitosna Hilde Fei Ren, która jest jak kawałek ożywionej sztuki anime, jest wyjątkowa.

Nic, oczywiście, nie może pobić widoku Mikkelsena, czy instruuje on grupę uczniów z agogiem na temat lepszych punktów wypatrywania, czy odkłada się jak heretyk i graficznie torturowany przez Bluta, mimochodem nad przedłużającymi się agonami szkockiego rycerza Williama Wallace’a (aby przyciągnąć uwagę do domu, ten ciekawy inkwizytor blastuje muzykę kobzy). Wizje epickiego Bravehearta Mela Gibsona, a konkretnie jego finału – wnętrzności i wypieków – mogą się pojawić, gdy Blut tnie i uderza w ciało Duncana szczypcami, nożami i innymi ostrymi przedmiotami. Ale w przeciwieństwie do Gibsona, nie ma ani odrobiny egomania w często nagim pokazie ścięgien i cierpienia Mikkelsena. Oferuje się w pełni i swobodnie, nigdy nie wymagając zapału widza, a to duża część tego, co sprawia, że ​​jest on tak kuszący na ekranie.

Polar jest czystym śmieciem, ale szczodrość – i na koniec naciąganie – z którym Mikkelsen podchodzi nawet do najbardziej ponurych pomysłów filmu, przynajmniej popycha go w kierunku szczytu śmietnika.

polar film online
polar netflix online
polar online
polar online film
polar 2019 online

Oryginalny tytuł Polar
TMDb Ocena 6.4 203 głosów

Podobne tytuły

Alita: Battle Angel Online Lektor PL
Day of the Dead: Bloodline Online Lektor PL
Psy mafii Online Lektor PL
Wstrząsy: Zimny dzień w piekle Online Lektor PL
Avengers: Endgame Online Lektor PL
Olimp w ogniu Online Lektor PL
Abracadabra Online Lektor PL
Haker Online Lektor PL
Distorted Online Lektor PL
Godzilla Online Lektor PL
Sicario 2: Soldado Online Lektor PL
Nice Guys. Równi goście Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa