Little Monsters Online Lektor PL

Little Monsters Online Lektor PL

Jan. 27, 2019 Australia 94 Min. N/A
Twoja ocena 0
10
151
głosów

Video Trailer

Opis

Oglądaj cały film Little Monsters / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Horror jest w twórczo mocnych okresach z filmami takimi jak “Hereditary” i “Get Out” przekraczającymi linię oddzielającą gatunek i “poważne taryfy” (dla tych, którzy dokonują takich rozróżnień). Sekcja Midnight w Sundance była w ostatnich latach nieco słaba (z pewnymi uderzającymi wyjątkami, jak wyżej wspomniany arytmiczny ruch Ari Aster, “Mandy” i “Babadook”), ale 2019 ryknął z powrotem, ilustrując odrodzenie i głębię tego, co ten gatunek zapewniając obecnie. Od filmu dokumentalnego, poprzez utwór na temat nastroju do filmu akcji, był to jeden z najsilniejszych programów Sundance 2019 i jeden z najlepszych odcinków Północy, jakie widziałem na jakimkolwiek festiwalu. Ludzie kręcili się o tytuły, a studia porywały je, zdając sobie sprawę, że horror jest obecnie ważnym i komercyjnym liderem.

Najlepszymi nocami, jakie widziałem do tej pory, jest “The Lodge”, od reżyserów niepokojącej “Goodnight Mommy”, Veroniki Franz i Severina Fialy. Po raz kolejny pracują nad tym głęboko niełatwym rejestrem i znów pracują z tą bujną dynamiką między dziećmi a rodzicami – cóż, w tym przypadku potencjalnym ojczymem. Z elementami oszalałego szaleństwa “Lśnienia” Stanleya Kubricka, ten atmosferyczny umysł był jednym z najbardziej dzielących filmów Sundance 2019, w równym stopniu rysując rave’y i patelnie. Jestem fanem.

Od pierwszych scen Franz i Fiala zraszają “The Lodge” w obliczu grozy. Mają odwagę otworzyć serię obrazów karkowych Czechowa, w tym literalną broń na stole, tylko po to, by odkryć, że są miniaturkami w dużym domu dla lalek w domu dzieci Aidana (Jaeden Lieberher) i Mii (Lia McHugh ). Ich rodzice Richard (Richard Armitrage) i Laura (Alicia Silverstone) przeżywają rozwód, a Richard podjął się Grace (Riley Keough), jedyną żyjącą członkinią kultu zagłady, który niedawno popełnił masowe samobójstwo. Pisząc o kultach, Richard poznał Grace i opuścił Laurę. Dzieci nie lubią Grace. Starając się zrobić coś, aby sprowadzić rodzinę, Richard przynosi kwartet do odległej kabiny na północnym zachodzie, ale musi wrócić na kilka dni do miasta. Dzieci zbliżą się do Grace. Co mogłoby pójść źle?

Nakręcony na film przez operatora Thimios Bakatakis (regularny współpracownik Yorgosa Lanthimosa przy filmach takich jak “The Lobster” i “The Killing of a Sacred Deer”), “The Lodge” ma opresyjny, uderzający wizualny styl. Każdy element zespołu projektowego pracuje razem, aby stworzyć nerwowy nastrój. Czujesz, jak przez okno wpada zimno, a śnieg zasłania dom. W każdej scenie jest poczucie zagrożenia, a niebezpieczeństwo powstaje nie narracyjnie, tak jak przez wizualny język i projekt dźwiękowy filmu. Film działa na poziomie dyskomfortu – ten z nowym ojczymem, ten z imponującą burzą na zewnątrz, ten stworzony przez izolację, i, och, ten z jedynej dorosłej osoby w domu wariuje.

Wiele “The Lodge” polega na tym, co można nazwać “rzeczy, których prawdziwi ludzie nie robią”, ale horror ma długą historię przesadnych ludzkich zachowań w utworach nastrojów, co z całą pewnością jest. Nie wchodź w to, próbując przełamać niespójności fabuły, po prostu oddaj się temu, co ci zrobi z przeczącym obrazem i niepokojącym występem wielkiego Riley Keough, który czyni Grace fascynująco nieuchwytną postacią. Czy Grace wydaje się trochę dziwna, ponieważ widzimy ją przez POV dzieci? Z powodu jej ciemnego tła? Z powodu jej niepokoju związanego z nagłą matką? Chociaż Keough jest na tyle sprytny, by nie zagrać jej jako czystego znaku zapytania, uziemić ją, pozostawiając jednocześnie otwartą przestrzeń, aby była fascynująca.

“The Lodge” to naprawdę niepokojący film, rodzaj horroru, który grzechota cię na poziomie niemal podświadomości, sprawiając, że czujesz się bardziej nieswojo niż szukając tanich przerażeń. Nie zadawaj pytań ani nie analizuj wiarygodności spisku. Po prostu się zamelduj.

Programy Midnights w tym roku rozpoczęły się w dniu premiery dzięki wyjątkowemu wyborowi – filmowi, który sam w sobie nie jest przerażający, ale zanurza się głęboko w historię i wpływ jednego z najbardziej przerażających filmów wszechczasów, arcydzieła “Obcy. “Tak jak ostatnio dla” Psycho “w interesującym” 78/52 “, Alexandre O. Philippe analizuje arcydzieło Ridleya Scotta w” Pamięć – początki obcego “, koncentrując się mocno na osławionej scenie wachlarza, tak jak robił to scena prysznicowa Hitchcocka w swoim ostatnim dokumencie. Film Philippe’a zręcznie opisuje nie tylko, jak i dlaczego ta scena działa narracyjnie, ale przełamuje również język wizualny, pozwalając nawet fanom “Obcego” zobaczyć jego blask pod każdym względem.

“Pamięć” to także coś, co uwielbiam w filmach dokumentalnych o klasycznych filmach. W tym sensie “Alien” był czymś w rodzaju doskonałej burzy talentów, przychodzących jednocześnie do tego samego projektu. Co by było, gdyby Dan O’Bannon nie napisał 29-stronicowego scenariusza “Pamięć”, który później zostałby przemianowany na “Obcy” i zachowałby prawie identyczne strony początkowe? Co jeśli W

Wyszukiwane jako:

little monsters film 2012
little monsters online
little monsters watch online free
2 little monsters full movie free online
2 little monsters watch online

Oryginalny tytuł Little Monsters
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów

Podobne tytuły

Zabawa w pochowanego Online Lektor PL
Świąteczny książę: Królewskie wesele Online Lektor PL
The Con Is On Online Lektor PL
Wywiad Ze Słońcem Narodu Online Lektor PL
Najlepsze lata Online Lektor PL
Babyteeth Online Lektor PL
Izzy Gets the F*ck Across Town Online Lektor PL
Ted 2 Online Lektor PL
Pingwiny z Madagaskaru Online Lektor PL
Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie Online Lektor PL
Zły Mikołaj 2 Online Lektor PL
Co wiecie o swoich dziadkach? Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa