Dom, który zbudował Jack Online Lektor PL

Dom, który zbudował Jack Online Lektor PL

Oct. 08, 2018 Denmark, France, Germany, Sweden 151 Min. N/A
Twoja ocena 0
8
140
głosów

Video Trailer

Opis

Oglądaj cały film Dom, który zbudował Jack / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Niezależnie od tego, co czujesz do Larsa von Triera, musisz mu to przekazać: Nigdy, nigdzie nie jest nudno.

I będziesz miał uczucia na temat von Triera po obejrzeniu filmu “Dom, który został zbudowany przez Jacka”, środkowego palca o długości 2,5-ego czasu, podniesionego wbrew krytykom i przeciwnikom, który chce być obraźliwy – zdaje się pytać, obrażę cię.

Czy von Trier jest zachwycony torturami swoich żeńskich postaci? Ciesz się tym ujęciem twarzy Umy Thurman, która zostaje rozbita na miazgę za pomocą gniazda samochodowego.

Masz problem z von Trierem, który traktuje swoich aktorów jak zwierzęta hodowlane? Oto uduszony trup, który delikatnie pozuje do aparatu zabójcy.

Pamiętasz, kiedy von Trier został wyrzucony z Festiwalu Filmowego w Cannes za powiedzenie czegoś głupiego o nazistowskich Niemczech? Co powiesz na zastrzelenie dzieci zmarłych ze strażnicy?

Hollywood wylądował na południu Francji podczas 71. corocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, który odbył się w dniach od 8 do 19 maja. Aktor Matt Dillon, po lewej, daje kciuki do swojego reżysera “House That Jack Built” Larsa von Triera podczas fotokopii filmu 14 maja.

Von Trier (“Dancer in the Dark”, “Melancholia”, “Nimfomanka”) jest tak samo prowokatorem jak zawsze, co byłoby denerwujące, gdyby nie był tak cholernie dobrym filmowcem. “The House That Jack Built” to więcej niż epicki kawałek filmowego trollingu; to von Trier, biorąc mikroskop do swojego procesu twórczego w całej swojej obsesyjnej brzydocie, tworząc wyrafinowany meta-komentarz do jego sztuki i odważając publiczność, by nie bawiła go skrajna pobłażliwość we wszystkich predylekcjach, za które został ostro skrytykowany.

Film, w którym działa ten materiał ścierny, jest głównym zasługą hipnotyzującego występu Matta Dillona jako Jacka, znanego również jako Mr. Sophistication, genialnego inżyniera, niedoszłego architekta i wyimaginowanego seryjnego mordercy, którego chodząca zamrażarka szybko wypełnia się trupami.

Seryjni mordercy zawsze są sportem dla aktorów, ale Dillon naprawdę wpada w szaleństwo. W jednej chwili wije ofiarę, potem ćwiczy wyraz twarzy w lustrze, aby lepiej przekazać ludzkie emocje, zawsze z kpiącym, kpiącym podstępem niesmaku dla ludzkości. Jest to moc, która wymaga podziwu dla rzemiosła, nawet jeśli się odpycha. (Brzmi znajomo?)

Film jest podzielony na pięć “incydentów” w okresie 12 lat, z których każde jest wyjątkowo makabrycznym morderstwem, które doprowadza do horrorów, które go poprzedzały. W filmie Jack angażuje się w lektorach w rozmowie z eteryczną istotą o imieniu Verge (Bruno Ganz).

Kiedy horrory życia Jacka rozgrywają się na ekranie, dwa rozmyślają o naturze sztuki, o zaletach i ograniczeniach destrukcji i miłości – wzniosłych filozoficznych pojęć, które są analizowane, gdy krew rozpryskuje się na ekranie. To nie tylko Jack ma tę rozmowę z Verge, to von Trier rozmawia z nami.

To może nie wydawać się przedsięwzięciem zdolnym do elegancji. Ale, jak wiadomo, każdy, kto cierpiał “Antychrysta” von Triera (2009), duński filmowiec ma dar ożenić się z gracją z gracją. W swoim ostatnim akcie “Jack” obraca się o wizualnie i egzystencjalnie oszałamiająco, czyniąc dosłownie długą drogę filmu do piekła. Tworzy jedne z najbardziej nieusuwalnych obrazów kinowych w tym roku.

Kiedy Cannes w końcu przywitało von Triera na początku tego roku, pojawiły się doniesienia o oburzeniu i widzach, którzy wyszli z obrzydzeniem na widok “Jacka”. To zrozumiałe. Jest to film, który wymaga skręconego poczucia humoru i żelaznego żołądka, który nawet toleruje, nie przejmując się tym.

Wyszukiwane jako:

dom który zbudował jack cda
dom który zbudował jack online
dom który zbudował jack zalukaj
dom który zbudował jack lektor pl
dom który zbudował jack online pl
dom który zbudował jack napisy pl
dom który zbudował jack cda pl
dom który zbudował jack film
dom który zbudował jack cda hd
dom który zbudował jack napisy
dom który zbudował jack lektor
dom który zbudował jack cda lektor
dom który zbudował jack cały film

Oryginalny tytuł The House That Jack Built
Klasyfikacja IMDB 7.2 7,493 głosów
TMDb Ocena 7.2 160 głosów

Podobne tytuły

Mięso Online Lektor PL
Zombie Express Online Lektor PL
Bez Litości Online Lektor PL
The Upside Online Lektor PL
Gra o wszystko Online Lektor PL
The Last Full Measure Online Lektor PL
Dni chwały Online Lektor PL
Gęsia Skórka Online Lektor PL
Maria Online Lektor PL
Zabójczy rejs Online Lektor PL
Legend Online Lektor PL
Wyspa Fantazji Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa