King of Thieves Online Lektor PL

King of Thieves Online Lektor PL

Sep. 04, 2018 UK 108 Min. N/A
Twoja ocena 0
10
213
głosów

Video Trailer

Reżyser

James Marsh
Reżyser

Obsada

Michael Caine isBrian Reader
Brian Reader
Jim Broadbent isTerry Perkins
Terry Perkins
Ray Winstone isDanny Jones
Danny Jones
Kellie Shirley isTerri Robinson
Terri Robinson
Francesca Annis isLynne Reader
Lynne Reader

Opis

Oglądaj cały film King of Thieves / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Nikt nie ma tyle energii, ile użyli w “Królu złodziei”, co częściowo jest istotne. Film o prawdziwym kryminale Jamesa Marsha opiera się na dwóch niezwykle wysokich liczbach: po pierwsze, wartość łupu wynosząca 14 milionów funtów, czyniąc omawiane włamanie największym w brytyjskiej historii prawnej, a co ważniejsze, średnim wiekiem sprawców, prawie wszyscy byli weteranami zbrodniarzy na emeryturze.

Podróbka biżuterii z kolekcji Hatton Garden trafiła na pierwsze strony gazet w 2015 roku, ale mogła być historią wymyśloną w połowie wieczoru Ealing Studios: artykuł Vanity Fair, na którym opiera się ten film, był nawet zatytułowany “The Over the the Hill Mob”. Zastanawiam się, że brytyjscy producenci filmowi szybko to skakali. Jednak ten biegły, dopracowany thriller (drugi od dwóch lat na dużym ekranie) wydaje się skrzypnąć we własnych stawach: rozdarty pomiędzy wesołymi gatunkowymi hijinkami i ponurym pasmem realizmu, to dziwnie sztywny, ospały opowieść o pękanie opowieści.

Choć wciąż czeka na dystrybucję w USA, “King of Thieves” już otworzyło w Blighty na solidny powrót – otwierając się przed bzyczącym “Crazy Rich Asians” i prześcigając jego średnią na ekranie, udowadniając raz jeszcze moc “szarego funta” Brytyjskie kasy. Skandujące hity, takie jak “The Best Exotic Marigold Hotel”, wydają się być bardziej skoncentrowane na ludziach, ale ten stricte stary romans chłopców, prowadzony przez znużonego Michaela Caine’a w rodzimej postaci Cockneya, najwyraźniej ma wystarczającą popularność, by przemycić ćwiartki. To na pewno karze profil z zeszłorocznej, mniej eleganckiej pracy “The Hatton Garden Job”, nawet jeśli ten film miał zapewne trochę więcej sprężystości w filmie B w swoim kroku.

WIĘCEJ RECENZJI
Przegląd koncertu: Lady Gaga rozpoczyna bardzo dobry romans z Vegas
Recenzja telewizyjna: “Zamaskowany piosenkarz”
Film Marsha zaczyna się dość perwersyjnie, z przesuwającą się poślizgową sekwencją kredytową i ścieżką dźwiękową vintage soul, łączącą się, by nadać zabawny, kołyszący się nastrój retro, zręcznie ukierunkowując część filmowych dni sałatkowych w ramach pakietu. Aby widzowie nie myśleli, że czeka ich wesoła piosenka “Ocean’s Elderly”, jednak nastrój szybko przybiera melancholijny obrót, ponieważ nieodżałowany karierowicz Brian Reader (Michael Caine) pogrąża się w żałobie po śmierci swojej żony Lynne (Francesca Annis, której kamea z wczesnym wyjściem jest samotną rolą kobiet, mającą jakiekolwiek znaczenie w tym dobrze dojrzałym festie z kiełbaskami).

Scenariusz Joe Penhalla opiera się na rosnących stratach i zniewagach starości, takich jak Caine i jego byli towarzysze z podziemia – w tym krótko-fuse hardman Terry Perkins (Jim Broadbent), nieudolny Kenny Collins (Courtenay) i Ray Winstone, jak zbójca Danny Jones ( Ray Winstone) – rozmaicie narzekają na samotność, zmęczenie, zastępcze biodra i leczenie cukrzycy. Kiedy nieśmiała młoda specjalistka od alarmów Basil (Charlie Cox) przychodzi do Czytelnika z dobrze dopracowanym planem najazdu na bogate w bloki krypty w londyńskiej dzielnicy jubilerskiej, głównym argumentem za zrobieniem tego wydaje się być, że przynajmniej da im coś innego porozmawiać o.

Planowanie i wykonanie samego podstępu przebiega w dość zwięzły sposób, na co wpływ ma diriański wynik elektro-jazzowy Benjamina Wallfischa. Ale to zaledwie połowa historii w “Królu złodziei”, która w bardziej nieokiełznany sposób rozwija brzydki, drobny upust pracy, ponieważ honor wśród złodziei przypada w przewidywalny sposób, gdy mamy do czynienia z milionami ludzi, którzy się dzielą.

Jednak gdy film traci tempo i przesuwa się niezgrabnie z trybu kaparowego na trzeźwe rozważania moralne, jego jednoliterowe postacie nie mogą go nosić. Penhall, z dala od eleganckiej formy swojego serialu telewizyjnego “Mindhunter”, napisał je mniej jako osobowości niż puste naczynia dla znoszonych aktorów – poza Broadbentem, rzucają intrygująco, jeśli nie całkiem przekonująco, na typ jako sadystyczny łobuz. Inne, jak staroświeckie, nietrwałe ogrodzenie Michaela Gambona, służą jedynie za dowodem powtarzających się dowcipów starszych ludzi. Być może dlatego, że nie ma się na baczności na tym froncie – choć jego cicha wrażliwość przynosi mu żmudne homofobiczne przekomarzanie się od geezerów – nisko latający mózg Coxa wychodzi tutaj najsprawniej.

Jest to bezkonkurencyjne terytorium dla Marsh, zdobywcy Oscara “Man on Wire”, który niedawno przeszedł do prestiżowych biopoli, takich jak “The Theory of Everything” i “The Mercy.” Osadzenie z d. Danny Cohen w estetyce deszczowej, steruje nią z utrzymaniem dwóch rąk na kierownicę, kiedy nieco bardziej lekkomyślna stylistyka toru mogłaby pomóc, a przynajmniej dopasować tonację skryptu.

Przyjmując, że Caine i jego ekipa są główną atrakcją dla publiczności, film jest może zbyt wyrozumiały dla nich w pisaniu i montażu, licząc na ich obecność, by sprzedać historię, która naprawdę powinna się sprzedawać. Pod koniec, w jednym z jego nielicznych figlarnych rozkwitów reżyserskich, Marsh wstawia skróty do filmów z kluczowych filmów młodych gwiazd – “Włoska robota” dla Caine’a, “Billy Liar” dla Courtenaya, i tak dalej – w miejsce retrospekcji ; w takich chwilach

Oryginalny tytuł King of Thieves
Klasyfikacja IMDB 6.0 1,498 głosów
TMDb Ocena 5.5 13 głosów

Podobne tytuły

Nerve Online Lektor PL
The Highwaymen Online Lektor PL
The Year of Spectacular Men Online Lektor PL
Fishbowl California Online Lektor PL
Sprzymierzeni Online Lektor PL
Na noże Online Lektor PL
October Online Lektor PL
Proszę czekać Online Lektor PL
Nienawistna ósemka Online Lektor PL
Benji Online Lektor PL
Blok 99 Online Lektor PL
Obrońcy Skarbów Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa