SuperFly Online Lektor PL

SuperFly Online Lektor PL

Jun. 13, 2018 USA 108 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
205
głosów

Video Trailer

Reżyser

Director X.
Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film SuperFly / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

superfly “(jedno słowo) remake i oryginał” Super Fly “(dwa słowa, od 1972) są pod wieloma względami podobne. Oba filmy opowiadają o Youngblood Priest, koksującym krupierze, który chce zdobyć jeden wielki wynik, a potem wyjść. (Grał we wcześniejszym filmie Rona O’Neala, w remake’u, autorstwa Trevora Jacksona). Obaj przedstawiają kryminalistę o spokojnych snach, który popełnił przestępstwo zamiast tego rodzaju legalnego biznesu, z którego okoliczności go wykluczono. Obie nawiązują do endemicznego rasizmu zakorzenionego głęboko w amerykańskiej potędze, a oba filmy łączą rasizm z oficjalną korupcją. Ale doświadczenie oglądania tych filmów jest bardzo różne – tak różne, jak noc i dzień.

Wcześniejszy film rozgrywa się głównie w świetle dziennym, na ulicach Nowego Jorku, którego reżyser, Gordon Parks, Jr., podchodzi do niezwykle dokumentalnego, dokumentalnego pasma i awidności. Remake, według reżysera X, rozgrywa się w Atlancie, a nocne życie i jego sztuczne światło (jak również nacisk na miejsca w pomieszczeniach, a nie uliczne życie) sugerują, że kapłan i inni handlarze narkotykami w jego królestwie zajmują hermetyczny świat przestępczy . W filmie, ten podziemny świat dociera do powierzchni społeczeństwa głównie w postaci reprezentacji medialnych (takich jak relacje telewizyjne), które są częścią historii i częścią eleganckiego blasku, którym reżyser X nadaje swój film.

W przeciwieństwie do wcześniejszego filmu, nowy (napisany przez Alexa Tse’a) wykracza poza lokalną ulicę i skupienie się na handlu narkotykami, aby ujawnić gniazdo konspiracji żmii, które rozciągają się od konfliktów między grupami dealerów do współpracy głównych wybieranych urzędników . Remake trwa dwadzieścia minut dłużej niż oryginał – dwadzieścia minut, które szczegółowo odsłaniają odważne manewry Kapłana i ich ponure efekty w miligramach pozostawione niezbadane przez wcześniejszy film. Jeśli podstępy kapłana w oryginale wyglądają jak ruchy szachowego mistrza, jego nowe przypominają pracę arcymistrza równoczesnych szachów na oślep, dla których, za pomocą technologii informacyjnej, odległe węzły władzy są natychmiastowo połączone (ostatni obraz film jest nawet królem – białym królem – przewróconym na szachownicy).

Jest jeszcze inna zasadnicza różnica między tymi dwoma filmami, różnica, która oznacza praktycznie każde spotkanie, każdą scenę, każdą chwilę: siłę ognia. W oryginale “Super Fly” pojawiło się kilka pistoletów, ale jeśli pamięć służy, żadna z nich nie jest rozładowywana w całym filmie; broń jest ostatecznym zagrożeniem, takim, które jest nawet bardzo nieumyte. To dramat przesiąknięty śmiercią, ale żadna większa postać nie pada ofiarą przemocy. “Superfly” odzwierciedla szaleństwo rewolwerowe współczesnego społeczeństwa amerykańskiego, z handlarzami narkotyków i policją, mającymi arsenały – wartą wojskowego stylu bronią palną i używającą ich z chłodno przypadkową częstotliwością. Film otwiera się, gdy Priest odwiedza innego sprzedawcę, jego dłużnika, zwanego Litty (Allen Maldonado), i zostaje powitany przy drzwiach przez broń szturmową.

Źródłem akcji jest strzelanie. Ksiądz jest handlarzem nie-radarowym pracującym w wirtualnej anonimowości (nie ma rekordu aresztowania) iz bardzo małą ekipą – głównie jego prawą ręką i wieloletnim przyjacielem, Eddie (Jason Mitchell) i jego egzekutorem, Freddy (Jacob Ming-Trent). Jego konkurencja to ekstrawagancki i znacznie większy strój znany jako Snow Patrol, prowadzony przez Q (Big Bank Black) i rozpoznawany przez ich całkowicie biały strój. (Nawet broń w ich uzbrojeniu karabinów maszynowych i pistoletów jest zamknięta w eleganckich białych ozdobnych osłonach.) Snow Patrol trzyma dwór w luksusowym klubie ze striptizem, gdzie jego sługusy spędzają noc wyrzucając pieniądze z balkonu w jesiennym trzepotaniu spadających rachunków. Ale jeden z tych sługusów, Juju (Kaalan “KR” Walker), kipi z urazy – chce pozbyć się Kapłana i przejąć jego interesy, i bez zgody Q, strzela do Księdza poza klubem, ale zamiast tego uderza obserwator. W odpowiedzi Freddy (bez zgody Priest’a) strzela do fryzjera, który jest hangoutem Snow Patrol, i rozpoczyna się gra krwawej zemsty.

Jednak ten konflikt jest właściwie wtórny do głównej historii: kapłan przybywa na oszacowanie ogromnej fortuny, którą musi zgromadzić, aby rzucić rakietę narkotykową; chce to zrobić w ciągu zaledwie kilku miesięcy, zdobywając i sprzedając duży zapasy kokainy. Ale jego dostawca i mentor, Scatter (Michael Kenneth Williams), odmawia zwiększenia podaży kapłana, więc kapłan bierze sprawy w swoje ręce i próbuje zająć się bezpośrednio z Adalberto Gonzalezem (Esai Morales), szefem meksykańskiego kartelu narkotykowego – i, czyniąc to, wkracza w labirynt grozy.

Podobnie jak we wcześniejszym filmie, kapłan spotyka się również z skorumpowanymi policjantami, którzy zajmują się handlem narkotykami. Wszyscy ci skorumpowani agenci prawa są biali; Kapłan i jego krąg, a także cały Patrol Śniegu, są czarni; i, wyraźnie i gorzko, “Superfly” umieszcza zakorzeniony amerykański rasizm i wynikające z niego niesprawiedliwości, niesprawiedliwości i zniewagi w centrum filmu-mos

Wyszukiwane jako:

superfly online
superfly cda lektor
superfly caly film cda
superfly film wiki
superfly film recenzja
superfly free movie online
superfly hd online
superfly online stream
superfly online movie
superfly watch online
superfly zalukaj

Oryginalny tytuł SuperFly
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów
TMDb Ocena 7.5 11 głosów

Podobne tytuły

Czas pionierów Online Lektor PL
Wonder Woman 1984 Online Lektor PL
Psy mafii Online Lektor PL
Kung Fu Panda: Tajemnice zwoju Online Lektor PL
6 Underground Online Lektor PL
Adrift Online Lektor PL
Zegar czarnoksiężnika Online Lektor PL
Trzęsienie ziemi Online Lektor PL
Zderzenie Online Lektor PL
Krew na betonie Online Lektor PL
Podły, okrutny, zły Online Lektor PL
Piła mechaniczna Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa