Czarne bractwo. BlacKkKlansman Online Lektor PL

Czarne bractwo. BlacKkKlansman Online Lektor PL

Jul. 30, 2018 USA 135 Min. R
Twoja ocena 0
10
239
głosów

Video Trailer

Reżyser

Spike Lee
Reżyser

Obsada

John David Washington isRon Stallworth
Ron Stallworth
Adam Driver isFlip Zimmerman
Flip Zimmerman
Topher Grace isDavid Duke
David Duke
Alec Baldwin isDr. Kennebrew Beaureguard
Dr. Kennebrew Beaureguard
Jasper Pääkkönen isFelix Kendrickson
Felix Kendrickson
Harry Belafonte isJerome Turner
Jerome Turner
Laura Harrier isPatrice Dumas
Patrice Dumas
Danny Hoch isAgent Y
Agent Y
Robert John Burke isChief Bridges
Chief Bridges
Ashlie Atkinson isConnie Kendrickson
Connie Kendrickson

Opis

Oglądaj cały film Czarne bractwo. BlacKkKlansman / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Nowy film Spike’a Lee, “BlacKkKlansman”, jest w swojej formie dramatem policyjnym. Powstaje na początku lat siedemdziesiątych i opiera się na prawdziwej historii, w której dwóch funkcjonariuszy w Colorado Springs infiltruje grupę, która planuje przestępcze akty przemocy – grupą, oczywiście, jest Ku Klux Klan, zamierzone cele są czarne ludzie, a oficer prowadzący dochodzenie i “dołączający się” do grupy to czarny człowiek. Jednak części filmu poświęcone działaniom policji zajmują zaledwie połowę swojego dwugodzinnego czasu pracy. “BlacKkKlansman” jest filmem akcji, jednak Lee robi prawie połowę akcji intelektualnej, dramatyzacji idei politycznych i kontekstu kulturowego, od którego zależy spisek. W ten sposób Lee nakręcił film odważnego i błyskotliwego paradoksu. “BlacKkKlansman” jest jednym z jego najbardziej politycznie pełnych filmów, wizją patologii społecznej i moralnej dewastacji, która jest również często sprężysta, riffy i chwytliwa w Top Forty; dla wszystkich swoich odkryć rasistowskiej zgnilizny w rdzeniu amerykańskiego społeczeństwa, Lee oferuje także wyraźny, specyficzny i cudowny, choć ostrożny, pogląd na zmianę, który jest możliwy, ponieważ w pewnym momencie i do pewnego stopnia tak się rzeczywiście stało.

John David Washington występuje jako Ron Stallworth, młody czarny mężczyzna, który staje się pierwszym czarnym oficerem policji w Colorado Springs. (Scena przeprowadzona podczas wywiadu, z udziałem Isiah Whitlock, Jr., jako jednego z dwóch urzędników przeprowadzających wywiady z Ronem, sama w sobie jest drobnym klasykiem.) Utknął w pracy biurowej w domu na stacji, Ron chce działać – i wkrótce ją dostaje; jego szef, szef mostów (Robert John Burke), przypisuje go do tajnego obowiązku. Pierwszym zadaniem Rona jest infiltracja i inwigilacja przemówienia Kwame Tura, ur. Stokely Carmichael, długoletniego aktywisty i byłego przywódcy Czarnych Panter, który przybył do miasta, by wygłosić przemówienie pod egidą Colorado College Black Student Union. Podczas szpiegowania przywódcy grupy studenckiej, Patrice Dumas (Laura Harrier), Ron zakochuje się w niej i – choć nie ujawnia, że ​​jest policjantem – zaczynają związek.

Tymczasem Ron zauważa ogłoszenie w lokalnej gazecie dla rekrutacji Ku Klux Klan. Wzywa numer (udając, oczywiście, że jest biały), a kiedy zostaje zaproszony do grupy, proponuje Bridgesowi, że kontynuuje śledztwo dalej. Problem polega na tym, że Ron jest czarny, więc przywozi kolegę, Flipa Zimmermana (Adam Driver), w sprawie, aby podszyć się pod Rona. (Flip jest Żydówką). Prawdziwy Ron komunikuje się z Klanem telefonicznie; Flip, udający Ron’a (i noszący drut), dołącza do Klanu, a jego pozory okazują się zbyt dobre: ​​proszony jest o kandydowanie na prezydenta lokalnego oddziału. Ale Ron i Flip również odkrywają plany konkretnych aktów przemocy, a oni – w końcu popierani przez policję na dużą skalę – próbują im zapobiec i aresztować sprawców.

Jednak “BlacKkKlansman” nie zaczyna się od policji ani, w tym przypadku, od Klanu; zaczyna się od setki, a może tysięcy martwych i rannych żołnierzy porozrzucanych na terenie stacji kolejowej – długiego ujęcia żurawia zakończonego bohaterskim, tragicznym spojrzeniem na postrzępioną, ale wciąż machającą flagą konfederacką. Jest to oczywiście klip z “Gone with the Wind”, jednego z najpopularniejszych filmów wszechczasów, a jego sama obecność sugeruje wciąż rozpowszechnioną nostalgię za Konfederacją – i za niekwestionowane legalne białe panowanie. Obecne występowanie tego pomysłu jest ponownie podkreślane w następnej scenie, dramatycznej satyrze ideologa białego supremacjonisty, dr. Kennebrajczyka Beauregarda (Aleca Baldwina), rzucającego się w kamerę o “integrację” i “niezgodę z prawem”, obwiniając zarząd Browna v. Decyzja w sprawie edukacji na temat “kontrolowanego przez Żydów Sądu Najwyższego”, wymierzonego przeciwko “szopom”, nazywająca Amerykę “kundlowym narodem” – w rzeczywistości próbuje odtworzyć, jako producent poza ekranem.

Wizerunki, kultura, filmy same w sobie są głównym tematem Lee. Główną ideą “BlacKkKlansman” jest mediacja – tworzenie i rozpowszechnianie samych idei w sztuce i dyskursie. Sam film Lee ma podwyższoną, antyczną (choć nie komediową) atmosferę wysokiej opowieści, odzwierciedlającą nie tylko zdziwienie samej opowieści, ale także samoświadomego wykorzystania przez Lee historii jako dydaktycznej bajki nowoczesnej władzy politycznej.

“BlacKkKlansman” jest wypełniony przemowami, zarówno na ekranie, jak i lektorem, a także z obrazami filmowymi i referencjami, tak jak wtedy, gdy na początku filmu Ron rusza do małego lokalnego teatru, w którym mówi Tur. Tam, gdzie większość filmowców prawdopodobnie zaoferuje kilka potencjalnie kontrowersyjnych linii w przemówieniu, Lee przemienia tę mowę w wielką scenę teatru politycznego. Ture (grany z ekscytującą retoryczną witalnością Corey Hawkinsa) wygłasza obszerne przemówienie, w którym wyjaśnia związek pomiędzy sztuką a estetyką nad wszystkim – i władzą polityczną. Mówi: “Musisz zdefiniować piękno dla czarnych, a to czarna moc” – i oznacza piękno w najzwyklejszym sensie, omawiając swój własny wygląd jako czarnego człowieka i kontrastując go ze znanymi im mediami.

Wyszukiwane jako:

czarne bractwo. blackkklansman cda
czarne bractwo. blackkklansman online
czarne bractwo. blackkklansman (2018) cda
czarne bractwo. blackkklansman napisy
czarne bractwo. blackkklansman cda lektor
czarne bractwo. blackkklansman online pl
czarne bractwo. blackkklansman lektor
czarne bractwo. blackkklansman lektor pl
czarne bractwo. blackkklansman lektor cda
czarne bractwo. blackkklansman zalukaj
czarne bractwo. blackkklansman 2018 cda

Oryginalny tytuł BlacKkKlansman
Klasyfikacja IMDB 7.8 36,959 głosów
TMDb Ocena 7.4 831 głosów

Podobne tytuły

W blasku nocy Online Lektor PL
Beirut Online Lektor PL
All Rise Online Lektor PL
Babyteeth Online Lektor PL
Interstellar Online Lektor PL
Siedem sióstr Online Lektor PL
Dora i Miasto Złota Online Lektor PL
Noe: Wybrany przez Boga Online Lektor PL
Le Mans ’66 Online Lektor PL
Shazam! Online Lektor PL
Sorry to Bother You Online Lektor PL
Douze mille Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa