Chwyć życie za włosy Online Lektor PL

Chwyć życie za włosy Online Lektor PL

Sep. 21, 2018 N/A 100 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
273
głosów

Video Trailer

Opis

Oglądaj cały film Chwyć życie za włosy / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Netflix to pierzasty, przyjemny film o kobiecych standardach urody, który jest bliższy opowieści o dojrzewaniu niż komedii romantycznej.
Kiedy Crazy Rich Asians wpadł w wir tego lata, było to zapowiadane jako “powrót rom-com” – olśniewająca, gwiaździsta baśń pełna wszystkich klasycznych eksponatów, od rozdzierających płaczów po propozycje lotnisk. Ale jeśli przyjrzeć się dokładniej, film jest ściślej odwzorowywany w tradycyjnej narracji o dojrzewaniu niż typowa komedia romantyczna, jej szczytowa gra Mahjong pokazuje bohaterkę i matkę jej chłopaka bitwę woli, w której Rachel (Constance Wu) wykorzystuje swoją nowo odkrytą pewność siebie i akceptację siebie, aby przekonać drugą kobietę o swojej prawdziwej mocy. (Nieuchronne ponowne połączenie między romantycznymi celami to po prostu coda.)

Nienawidziowo, choć nieznacznie, nowy film Netflixa Nappily Ever After jest również bildungsroman przebrany za rom-com, odświeżający scenariusz bardziej skupia się na emocjonalnym łuku swojej bohaterki i osobistym rozwoju niż na jej ostatecznym statusie związku. (Chociaż to nie powstrzymuje nas przed byciem wtajemniczonym w niektóre cudownie zmysłowe sceny miłosne, w tym seksowny moment masujący skórę głowy, który da ci dreszcze.) Najnowszy filmowy, cyfrowy, pierzasty film o kobiecej romantycznej inicjacji – po komediach dla nastolatków To Wszyscy chłopcy, których kochałem wcześniej, a Sierra Burgess jest przegranym – “Nappily Ever After” jest świadectwem tego, w jaki sposób kobiece psychiki łączą się z naszymi pozorami, i jak wyzwalające może być to, gdy jesteśmy w stanie zrzucić ważkie cienie płciowych oczekiwań.

Na podstawie powieści Trishy R. Thomas o tej samej nazwie i kierowanej przez saudyjską feministyczną autorkę Haifaa al-Mansour (ostatnia Mary Shelley), Nappily Ever After gwiazdy Sanaa Lathan (zawsze cudowne) jako spięta reklama exec Violet, perfekcjonistka z lat trzydziestu, która ucieleśnia każdy strach, jaki jej matka kiedykolwiek miała na temat miejsca jej córki na świecie jako czarnej kobiety. Paulette (Lynn Whitfield, uroczo sztywna) nigdy nie pozwalała Violet na wolność bycia dzieckiem, obawiając się, że jakakolwiek hałaśliwa aktywność sprawi, że jej starannie rozluźnione loki zamieniają się w kędzierzawy mop – spojrzenie, którego dziewczyna nie mogłaby sobie pozwolić, gdyby chciała być traktowana poważnie społeczeństwo zdominowane przez białe standardy urody.

Prawie 30 lat później, dziewiczo zadbana Violet traktuje włosy jak zbroję. Prześlizguje się przez świat z fałszywym zaufaniem, jej długa, soczysta grzywa i posągowa sylwetka sprawiają, że osiąga pozorny sukces po sukcesie, od kariery zawodowej po związek z głównym lekarzem (Ricky Whittle.) Jej przybrzeżny, elegancki dom Tych kart, gdy oczekiwana propozycja małżeństwa kończy się z Clintem mówiącym jej, że ich wspólne życie było jak “dwuletnia pierwsza randka”. Yikes.

Bolesne słowa jej sąsiadów sprawiają, że Violet zaczyna wędrówkę włosów, która staje się nie tak wyrafinowaną metaforą dla jej wewnętrznego życia. Od naturalnych warkoczy, przez splot do post-breakupowej blondynki, film śledzi niesubtelny (i niesprawiedliwy) związek między psychologicznym wrzodem protagonisty a tym, jak “fałszywe” stają się jej włosy. Po wypróbowaniu nowej blondynki o imieniu vixen i upokorzeniu się podczas nocnej nocy, Violet pijana usuwa nową fryzurę w najbardziej przejmującej scenie filmu. Jej umazana makijażem twarz, obramowana zbliżeniem do lustra w łazience, ze łzami w oczach obnaża niemożliwe do pogrzebania bielone loki, uwalniając się wreszcie z patriarchalnego syndromu sztokholmskiego. Jest to piękna, oczyszczająca i całkowicie do opowiedzenia scena osadzona w delikatnej balladzie “Zbuduj dom” The Cinematic Orchestra. (Kto nie patrzył w lustro i krzyczał z frustracji?)

Każdy inny obraz mógł próbować sfilmować go jako zabawny lub buntowniczy przerób, moment z konieczności lub presję społeczną, ale tutaj w końcu widzimy, jak Violet sama dokonuje wyboru. Była tak zajęta projektowaniem obliczonego dla siebie świata, że ​​prawie nie wie, kim naprawdę jest. Violet zaskakuje swoim nowym, przyciętym wyglądem.

Wkrótce połączy się z przyrodniczym fryzjerem Willem (Lyriq Bent) i jego niezmordowaną młodą córką, Zoe (Daria Johns), parą, która w końcu pomaga Violet znaleźć odwagę, by przeciwstawić się swojej matce przypominającej Sonderkommando. (Johns jest tak rozkoszny w tej roli, potrzebuję Netflix, by od razu rzucić okiem na serial telewizyjny o sekwensach dla jej postaci.) Film nie kończy się jednak tak, jak myślisz. Zamiast tego, chwilę po chwili Violet odkrywa swoje ciepło i wypycha się ze strefy komfortu, co prowadzi do uwolnienia kulminacji, która zmusza matkę do skonfrontowania się z własnym psychologicznym uwięzieniem w przepisanej kobiecości.

“Jestem przyzwyczajony do patrzenia na siebie w lustrze przez cały czas, a teraz nigdy tego nie robię,” Violet opowiada swoim znajomym o jej krótkich włosach. “Dopiero gdy złapię czyjąś reakcję, wszystko wróci.” Jest to mocne stwierdzenie, chociaż nie zgadzam się, że nie można być zarówno łysym, jak i próżnym (lub że próżność sama w sobie jest z natury szkodliwa, ponieważ może być

Wyszukiwane jako:

chwyć życie za włosy cały film
film chwyć życie za włosy cda
chwyć życie za włosy (2018) lektor pl
chwyć życie za włosy online

Oryginalny tytuł Nappily Ever After
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów
TMDb Ocena 8.2 36 głosów

Podobne tytuły

Kronika świąteczna Online Lektor PL
Rediscovering Christmas Online Lektor PL
Cats Online Lektor PL
Wielki Gatsby Online Lektor PL
The Farewell Online Lektor PL
Iron Sky: The Coming Race Online Lektor PL
Pierwsza gwiazdka Online Lektor PL
Do wszystkich chłopców, których kochałam Online Lektor PL
Jak wytresować smoka 2 Online Lektor PL
SONIC. Szybki jak błyskawica Online Lektor PL
Tamte dni, tamte noce Online Lektor PL
Hotel Transylwania 3 Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa