Wodnikowe Wzgórze Online Lektor PL

Wodnikowe Wzgórze Online Lektor PL

Dec. 22, 2018
Twoja ocena 0
8
174
głos

Twórca

Twórca

Obsada

James McAvoy isHazel (voice)
Hazel (voice)
Nicholas Hoult isFiver (voice)
Fiver (voice)
John Boyega isBigwig (voice)
Bigwig (voice)
Peter Capaldi isKehaar (voice)
Kehaar (voice)
Rosamund Pike isThe Black Rabbit of Inlé (voice)
The Black Rabbit of Inlé (voice)
Daniel Kaluuya isBluebell (voice)
Bluebell (voice)
Olivia Colman isStrawberry (voice)
Strawberry (voice)
Gemma Arterton isClover (voice)
Clover (voice)
Ben Kingsley isGeneral Woundwort (voice)
General Woundwort (voice)
Miles Jupp isBlackberry (voice)
Blackberry (voice)

Video Trailer

Opis

“Na początku” – mówi głos, który odbija się echem w pierwszych sekundach “Wody w dół” Netflixa – Frith stworzyła świat. I sprawił, że gwiazdy rozrzuciły jego odchody po niebie. “Na początku Richard Adams, który pracował w tym czasie dla Ministerstwa Mieszkalnictwa i Samorządu Lokalnego, opowiedział swoim dzieciom historię niektórych królików. Niektóre króliki były miłe; niektóre z królików były paskudne. I napisał tę historię, a kilka lat później, w 1972 roku, została opublikowana.

Bezprecedensowa mieszanka eko-lęku, swojski antropomorfizm na dole ogrodu, prawdziwa przemoc i gorączkowe mitowanie sprawiły, że Watership Down zadał sobie trud. Króliki Adamsa mogły mówić tak, jakby pracowały dla Ministerstwa Mieszkalnictwa i Samorządów Lokalnych (“Cóż, przypuszczam, że lepiej pójść i zobaczyć Królika Głównego …”), ale były dzikie. Dziki! Rozdzierają sobie nawzajem uszy. Trzęsły się w wizjonerskich drgawkach. Opracowali opresyjne systemy polityczne. Mieli teologię królika, żargon królika i wyraźnie królicze, drżące, neurologicznie ekstremalne – można by nawet powiedzieć, że jest paranoidalny – weltanschauung. “Cały świat będzie twoim wrogiem, Księciem z Tysiąca Wrogów”, Lord Frith obiecuje pierwszemu królikowi, pierwszemu króliczkowemu królikowi, El-ahrairah. “I kiedy cię złapią, zabiją cię. Ale najpierw muszą cię złapać.

Nowa animowana miniseria Netflixa ma zniechęcający, mroczny przodek: adaptację pełnometrażową z 1978 roku, również animowaną, napisaną i wyreżyserowaną przez Martina Rosena. Trippy, brutalny i pięknie oddany, film Rosen’a – jak głosi legenda – był zbyt wielki, przerażając wszystkie małe dzieci psychodeliczną gore. To nie jest tak, jak to pamiętam: dla angielskiego ucznia w późnych latach siedemdziesiątych ten świat małych, szarych zwierząt mających prorocze napady i tnących się na siebie pazurami był, jeśli w ogóle, pocieszająco znajomy. Niemniej jednak jego budząca lęk reputacja utrzymuje się.

Przeczytaj: Katastrofy i inne siły natury

Ale o historii takiej jak ta, historii, w której gang królików zostaje wypędzony ze swoich bulwozerów przez buldożery rozwijające zielony pas i zmuszony udać się na przerażającą przygodę, by znaleźć nowy dom, jest to, że nie ma daty . Czy konieczne jest nawet wskazanie, że przez prawie pół wieku odkąd Adams najpierw rozproszył swe królicze odchody po niebie, ta opowieść wyostrzyła się w rezonansie? Więc wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć. Wersja Netflix, stworzona we współpracy z BBC, mówi to wprost i bardzo dobrze.

Pisarz Tom Bidwell i reżyser Noam Murro pozostają lojalni wobec linii fabuły Adamsa – walka o władzę między złotymi królikami, polowanie na czyny – przy jednoczesnym utrzymaniu kontaktu ze spektralną sferą nerwowości i wściekłości królika. Złe wizje biednego Fiver (Nicholas Hoult), drżenie załogi, widzący z obsesją na punkcie zagłady (“Czuję niebezpieczeństwo jak drut wokół mojej szyi!”) Są spektakularne. Mniej dramatyczne, ale bardziej wzruszające są próby jego brata Hazel (James McAvoy), aby zostać przywódcą i – och, wzruszający oksymoron – dzielny królik. “Strach mnie opanował”, mówi Hazer do Fiver. “To podąża za mną, w moje sny. Co, jeśli mnie złamie?

Przeczytaj: Jak Netflix odtwarza w rewersie Hollywood

Było trochę narzekania na jakość animacji. Wygląda świetnie dla mnie. Szczegóły są niemal niepokojące w ich specyfice i obecności: każdy lśniący, kręty wąsik; każdy węzeł w futrze. Mroczny zachód słońca wokół pylonu; półmrok tunelu warrenów, jak bycie za gałką oczną. Króliki poruszają się jak króliki – to znaczy leniwe lub spanikowane, bez niczego pomiędzy.

Spośród aktorów głosowych z dętymi dętymi, pozwolę sobie przywołać szczególnie Johna Boyegę jako wojowniczego i szorstkiego, szlachetnego Bigwiga, a Toma Wilkinsona jako Threarah, głównego królika potępionych warrenów, chrupiącego liście kapusty i pokazującego Hazelowi i Fiverowi jego sceptycyzm tyłek. “Więc mówiłeś – dudni wódz – twój brat wyczuwa pewne rzeczy …” Jeśli chodzi o Rosamund Pike jako Czarny Królik, pocieszający macierzyński Duch Śmierci, który wyciąga wszystkie króliki z ich strachu i cierpienia … “Ostatnio byłeś zmęczony , prawda, stary przyjacielu? Cóż, mogę coś z tym zrobić “- sprawiła, że ​​płakałem jak mały króliczek.

Wyszukiwane jako:

wodnikowe wzgórze film
wodnikowe wzgórze cda
wodnikowe wzgórze film cda
wodnikowe wzgórze serial
wodnikowe wzgórze netflix cda
wodnikowe wzgórze serial online
wodnikowe wzgórze serial recenzja
wodnikowe wzgórze 2018 online

Oryginalny tytuł Watership Down
First air date Dec. 22, 2018
Ostatnia emisja Dec. 23, 2018
Sezony 1
Odcinki 2
Status Ended

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Dec. 22, 2018

Podobne tytuły

Trolle: impreza trwa! Online Lektor PL
Chłopaki z baraków: Serial animowany Online Lektor PL
Goblin Slayer Online Lektor PL
We Bare Bears Online Lektor PL
The Hollow Online Lektor PL
Kapitan Jastrząb Online Lektor PL
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Online Lektor PL
Devilman: Crybaby Online Lektor PL
Kung Fu Panda: The Paws of Destiny Online Lektor PL
Revisions Online Lektor PL
Majutsushi Orphen Hagure Tabi Online Lektor PL
Star Butterfly kontra siły zła Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa