1983 Online Lektor PL

1983 Online Lektor PL

Nov. 30, 2018
Twoja ocena 0
7
262
głosów

Twórca

Obsada

Maciej Musiał isKajetan Skowron
Kajetan Skowron
Andrzej Chyra isWładysław Lis
Władysław Lis
Zofia Wichłacz isKarolina Lis
Karolina Lis
Mirosław Zbrojewicz isKazimierz Świętobór
Kazimierz Świętobór
Ewa Błaszczyk isMaria Gierowska
Maria Gierowska
Wojciech Kalarus isMikołaj Trojan
Mikołaj Trojan
Edyta Olszówka isJulia Stępińska
Julia Stępińska
Krzysztof Wach isMaciej Mac
Maciej Mac

Video Trailer

Opis

Tytuł z 1983 r., Tajemnica morderstwa, który stał się thrillerem konspiracyjnym pisarza / twórcy Joshua Longa, jest czymś więcej niż tylko skośnym odniesieniem do 1944 r. George’a Orwella. Powstał w równoległym 2003 r., W którym nigdy nie upadł Mur Berliński, a partia komunistyczna dławiła Polskę, Ta alternatywna historia rozpoczyna się w 20. rocznicę dewastujących ataków terrorystycznych. Narodowy mit o męczeńskich ofiarach zamordowanych przez grupy oporu i niezbędne wskazówki życzliwego rządu toczy się w uroczystościach świętujących polską odporność. Katajan (Maciej Musiał), świeżo upieczony student prawa osierocony przez ataki i wychowywany na taką propagandę, jest wstrząśnięty z samozadowolenia po swoim mentorze, ukochanym sędzią z głębokimi związkami partyjnymi, w swoich ustnych egzaminach stawia nieoczekiwane pytanie: co jeśli ataki w ogóle się nie popsuły? Co jeśli zrobią dokładnie to, co powinni? Kiedy profesor zostaje zamordowany przez jednego ze swoich uczniów, Katejan zaczyna kwestionować wszystko, w co wierzy.

Przedstawiciele partyjni malują świecący obraz kwitnącej gospodarki i rosnącej władzy politycznej, ale życie w tej totalitarnej Polsce nie jest niczym innym. Detektyw policyjny Anatol Janów; (Robert Więckiewicz) wciąż jest karany za śmiałość w dochodzeniu do skorumpowanej partii partyjnej kilkadziesiąt lat wcześniej. Rozdrażnia swoje dni, konfiskując nielegalne kopie książek o Harrym Potterze i wzywających samobójców, które są podejrzanie powszechne dla raju robotników, dopóki nie odmówi jednej śmierci. Tam, gdzie młody Musiał ma jasne, wyostrzone spojrzenie na wschodzącą gwiazdę polityczną, Więckiewicz wygląda na to, że znosił wiele pobić, fizycznie i duchowo. Kiedy odkrywa, że ​​jego kochanek jest również informatorem, wywiadem handlowym, który ma szansę uciec z tego opresyjnego kraju, nie jest zszokowany, po prostu rozczarowany.

Pomyślcie o tym jako o wschodnioeuropejskiej odpowiedzi na “The Man in the High Castle” Amazon Prime w wyniku skośnych napięć Zimnej Wojny z Counterpart, Iron Curtain noir nakręconych w mrocznym stylu przypominającym Michaela Manna i wczesnego Ridleya Scotta. Reżyserka Agnieszka Holland nadaje ton w dwóch pierwszych odcinkach: wiecznie wiecznej nocy; mgliste, niedoświetlone przestrzenie biurokratyczne; klaustrofobiczne apartamenty; i pejzaż zdominowany przez ciężką brutalistyczną sowiecką architekturę. Jest tam mały Sajgon ze stawami z makaronem i tanie witryny sklepowe z neonami, które przywołują Blade Runnera i wietnamską imigrancką podklasę, która obsługuje rządową sieć nadzoru, taką jak centrum telefoniczne trzeciego świata.

Można się domyślić, gdzie ta historia się kończy, gdy Katejan ponownie nawiązuje kontakt z przyjacielem z dzieciństwa i sierotką Ofelią (Michaliną Olszanską), która miesza się w silnych kręgach społecznych, ale pracuje dla podziemnego oporu, a Anatol zostaje ostrzeżony, by wycofać się z niego przez tajną policję. Ty miałbyś częściowo rację. Spektakl ten przynosi echo w 1984 r. Rządowi, który znika z dysydentów i przepisuje historyczny zapis, a jego wiek internetowy przenosi się na stan inwigilacji. Ale sam spisek jest bardziej skomplikowany niż się wydaje, a odpowiedzi są bardziej podstępne.

Wyszukiwane jako:

a 1983 robert duvall film
1983 cda s01e01
1983 cda s01e04
1983 cda serial
1983 cały film
1983 cda s01e05
1983 film netflix
1983 film online
1983 film cda
1983 film obsada
film i 1983
l’argent 1983 online
1983 netflix cda
1983 odcinek 1
1983 online pl
serial 1983 o czym jest
film 1983 o czym jest
1983 polski serial
1983 pierwszy odcinek
łowca śmierci 1983 cda
1983 uwikłanie cda
1983 uwikłanie online
żeniac 1983 cda
żeniac 1983 online
żeniac (1983) cały film
pozostać żywym 1983 cda
pozostać żywym 1983 online
1983 1 odcinek

Oryginalny tytuł 1983
First air date Nov. 30, 2018
Ostatnia emisja Nov. 30, 2018
Sezony 1
Odcinki 8
Status Returning Series

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Nov. 30, 2018

Podobne tytuły

Marvel: Daredevil Online Lektor PL
The Hunting Online Lektor PL
Ocaleni Online Lektor PL
Hernán Online Lektor PL
Wisting Online Lektor PL
Euforia Online Lektor PL
Tacy jesteśmy Online Lektor PL
The Catch Online Lektor PL
Szkoła dla elity Online Lektor PL
Uprowadzona Online Lektor PL
See Online Lektor PL
CSI: Cyber Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa