Ucieczka z Dannemory Online Lektor PL

Ucieczka z Dannemory Online Lektor PL

Nov. 18, 2018
Twoja ocena 0
10
294
głosów

Twórca

Obsada

Benicio del Toro isRichard Matt
Richard Matt
Patricia Arquette isTilly Mitchell
Tilly Mitchell
Paul Dano isDavid Sweat
David Sweat
Bonnie Hunt isCatherine Scott
Catherine Scott
Eric Lange isLyle Mitchell
Lyle Mitchell
David Morse isGene Palmer
Gene Palmer

Video Trailer

Opis

Nie ma w tym nic komediowego, a nawet serio-komicznego na temat Escape Showtime w Dannemorze, co czyni tym bardziej zaskakujące, że Ben Stiller jest wymieniony jako dyrektor i główny producent wykonawczy wszystkich siedmiu odcinków.

Jego poprzednia praca reżyserska, Zoolander 2 z 2016 r., W której zagrał także Stiller, czyni z tego dość segregację dla niegdysiejszego, szalonego syna komików Jerry’ego Stillera i zmarłej Anne Meary. Ale oto jesteśmy, a Ben Stiller w większości tego się wycofał.

Showtime udostępnił całą ograniczoną serię do przeglądu i może zyskać na przyspieszonym tempie i krótszej długości. Dannemora czasami może wydawać się dla widzów wyrokiem dożywotnim, choć jej żwawa, realizm i występy (szczególnie Patricii Arquette i Eric Lange) są najważniejszymi punktami sprzedaży w całym tekście. Prawie wszystkie filmy zostały wykonane na miejscu w ramach wspólnego wysiłku, aby “opowiadać prawdziwą historię w jak najbardziej realistyczny sposób”, zgodnie z materiałami sieciowymi.

Opierając się na rzeczywistej ucieczce z 2015 roku od maksymalnego bezpieczeństwa Clinton Correctional Facility w północnej części stanu Dannemora w stanie Nowy Jork, wydarzenia w tym obszarze zajmują znacznie więcej miejsca niż to, co dzieje się poza murami miasta. Dopiero pod koniec odcinka 5 skazani mordercy Richard “Hacksaw” Matt (Benicio Del Toro) i David Sweat (Paul Dano) przeprowadzili pierwszy pobyt w 170-letniej historii więzienia. Odcinek 6 rozpoczyna się dość skrętnie przed rozszerzonymi 1-godzinnymi, 39-minutowymi szczegółami, co stało się z Mattem i Sweatem. (Pomyślcie o tym, ten rodzaj dźwięków przypomina zespół komediowy).

Del Toro i Dano są solidnie wiarygodni, ale brawurowe występy w Dannemorze pochodzą od Arquette i Lange jako pracowników więziennych, którzy codziennie zasmakowują wolności, nawet jeśli w większości smakują dość kwaśno.

Arquette, która zdobyła nagrodę Emmy za rolę w rolach głównych NBC i Oscara za rolę w filmie Chłopięcy w 2014 r., Jest ledwo rozpoznawalna jako zwykła, nierówna Joyce “Tilly” Mitchell. W pełni zamieszkuje w roli nadzorcy sklepu krawieckiego, który ulega seksualnym uwodzeniom i obietnicom zarówno Sweata, jak i Matta. W zamian za to Tilly przemyca niektóre środki na ich ewentualną ucieczkę, pomagając strażnikowi Geneowi Palmerowi (David Morse), który stał się bliski Mattowi i pielęgnuje rysunki i portrety, które można wyciągnąć z domu.

Mylę Tilly, Lyle (Lange), jest miłosnym ślimakiem, który pragnie, aby jego żona była szczęśliwa i wdzięczna, podczas gdy ona coraz bardziej go odrzucała. Oboje są żałośni i (bardzo) dziwnie ujmujący, sprawiając, że koniec ledwie spotyka się w ich chałupie domu. Wielką noc jest kolacja w pobliskiej chińskiej restauracji, a następnie Blizzards w Dairy Queen. Zarówno Arquette, jak i Lange wykonują te role pięknie. I pod koniec 6 odcinka, zbliżenie jej zadowolonej (na razie) twarzy jest jednym z najlepszych takich zdjęć w historii telewizji.

Tymczasem planowana ucieczka przebiega w tempie pod ślimaka, a Sweat robi wszystkie brudne, żmudne kopanie i tunelowanie w klaustrofobicznych przestrzeniach, które ostatecznie gdzieś zaprowadzą. Matt stara się zmotywować go do działania. “Po raz pierwszy w naszym życiu wygrywamy,” on emanuje.

Odcinek 5 zaczyna się od skrupulatnie wykonanego treningu ustawionego na rytm bongo. Jest to wycieczka z punktu widzenia filmu, trwająca około dziewięć minut od początku do końca. To, czy niektórzy widzowie mogą się rozwinąć, to inna sprawa. Zapewniam jednak, że zobaczysz coś zupełnie wyjątkowego.

Więzienne dramaty od lat robią silne i trwałe wrażenia, w tym Oz HBO i filmy fabularne Cool Hand Luke, The Shawshank Redemption, Birdman of Alcatraz, The Longest Yard i Dead Man Walking.

Escape At Dannemora nie jest na szczycie tej budzącej grozę listy, ale pewnego dnia może należeć do dyskusji. Stiller, ze swojej strony, uwolnił się od kajdan komedii i udowodnił, że może być w stanie zrobić prawie wszystko.

Wyszukiwane jako:

ucieczka z dannemory odcinek 6
ucieczka z dannemory online za darmo
ucieczka z dannemory odcinek 1
ucieczka z dannemory odcinek 7
ucieczka z dannemory online pl
ucieczka z dannemory odcinek 2
ucieczka z dannemory online cda
ucieczka z dannemory zalukaj
ucieczka z dannemory 5 odcinek
ucieczka z dannemory s01e06 cda
ucieczka z dannemory serial
ucieczka z dannemory serial ile odcinków
ucieczka z dannemory serial online
ucieczka z dannemory napisy
ucieczka z dannemory online
ucieczka z dannemory cda
ucieczka z dannemory kiedy 6 odcinek
ucieczka z dannemory kiedy 5 odcinek
ucieczka z dannemory kiedy odcinek

Oryginalny tytuł Escape at Dannemora
First air date Nov. 18, 2018
Ostatnia emisja Jul. 15, 2024
Sezony 1
Odcinki 7
Status Returning Series

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Nov. 18, 2018

Podobne tytuły

A Million Little Things Online Lektor PL
Sweetbitter Online Lektor PL
Sanctuary Online Lektor PL
Reverie Online Lektor PL
For Life Online Lektor PL
Vis a vis Online Lektor PL
The Resident Online Lektor PL
Wieczna wiedźma Online Lektor PL
The Act Online Lektor PL
Wielkie Kłamstewka Online Lektor PL
Travelers Online Lektor PL
Outcast: Opętanie Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa