Selection Day Online Lektor PL

Selection Day Online Lektor PL

Dec. 28, 2018
Twoja ocena 0
8
257
głosów

Video Trailer

Opis

Aravind Adiga, 44-letni indo-australijski autor, który zdobył nagrodę Man Booker 2008 za debiutancką powieść “Biały tygrys”, uznał krótki turniej krykieta, indyjską Premier League, jako zalążek pomysłu, który dał narodziny jego książki z 2016 r. Dzień wyboru. Jego silnie skomercjalizowany charakter pomógł Adidzie odnaleźć jego bohaterów i historię, dwóch nastoletnich braci przygotowanych i popchniętych przez obezwładniającego, obsesyjnego ojca, by stać się gwiazdowymi graczami krykieta, w kraju, który traktuje ten sport jako religię. Ale książka tylko raz wymienia IPL, ponieważ zamiast tego skupia się na lokalnej scenie krykietowej w mieście Mumbaj, eksplorując kwestie klasowe, społeczne i genderowe, które wynikają z jej fabuły.

Nowa seria Netflix oparta na książce – od brytyjskiego aktora-scenarzysty Marstona Blooma (Rellika) i urodzonego w Indiach brytyjskiego reżysera Udayana Prasada (The Yellow Handkerchief), obecnie w serwisie streamingowym na całym świecie – zachowuje ten cel, robiąc kilka zmiany. Większość wydaje się logistycznymi decyzjami, ale niektóre są bardziej ciekawe. Dzień wyboru, seria, rozpoczyna się zaledwie sześć miesięcy przed dniem, w którym został nazwany, w przeciwieństwie do książki Adigi, która przedstawia trzy lata w życiu bohaterów. Co więcej, pierwszy sezon serialu – który obejmuje całą książkę, według twórców – trwa zaledwie sześć odcinków po około 20 minut każdy, co w sumie stanowi jeden film w sumie.

Nie jest jasne, czy było to wezwanie budżetowe. Ale z pisarskiej perspektywy wynika, że ​​Bloom musiał zarówno skondensować pisaną pracę Adigi, jak i wiele odciąć. Dla postaci przekłada się to na znacznie szybszy wzrost kryjącej się drabiny Mumbai, co sprawia, że ​​rozgrywanie wydarzeń jest nieco bardziej fantastyczne i mniej wiarygodne. A jako widzowie oznacza to, że nie mamy wystarczająco dużo czasu z postaciami i zaprojektowanymi dla nich łukami fabularnymi. Z drugiej strony, nie ma szansy na nudę, ponieważ łatwo jest wiać w epizodach o rozmiarach sitcomów. Pomimo tego, Dzień Wyboru w jakiś sposób udaje się uderzać w te same bity na wielu partiach w odcinkach, z niewielkim ruchem lub rozdzielczością.
Dynamika rodziny Kumar – starszy syn Radha (Yash Dholye), jego młodsze rodzeństwo Manju (Mohammad Samad) i ich ojciec Mohan (Rajesh Tailang) – są z pewnością najmocniejszą częścią widowiska. Podczas gdy Radha zaakceptowała krykietową przyszłość przeznaczoną dla niego przez jego ojca, Manju przyciąga nauki. Jest dobry w krykiecie, ale nie ma żadnych skrupułów, by go oddać, gdyby mógł. Manju wytrwa, ponieważ obaj bracia zawarli umowę: jeśli Manju pomoże Radha w sportowej stronie rzeczy, wtedy Radha pomoże Manju w jego akademickich poszukiwaniach. Pakt ten nie jest jednak znany Mohanowi, który chce zamienić obu swoich chłopców w dwóch najlepszych pałkarzy na świecie, w kolejności, w jakiej się urodzili.

Aby je tam zdobyć, Mohan skupił się na próbach selekcji poniżej 16 roku życia w Mumbai, corocznym wydarzeniu, podczas którego tylko trzy nastolatki są wybierane spośród szkół w całym mieście. Wcześniej Radha i Manju muszą osiąść w renomowanej lokalnej drużynie, jeśli chcą nawet wziąć udział w próbach, nie mówiąc już o zaimponowaniu komisji selekcyjnej. Kiedy zaczyna się show, chłopcy Kumar są już gwiazdami w odległej wiosce Madhya Pradesh, z której pochodzą, gdy Radha wysyła kolejne granice w powietrzu na polecenie ojca. Mohan wkrótce wyrzuca z domu rodzinę i przenosi do Bombaju, gdzie muszą wymieniać wygody przyzwoitego domu na mały, słabo oświetlony pokój w chawlu.

Przybycie Kumarsa do Mumbaju jest bramą do wprowadzenia i poszerzenia świata Dnia Selekcyjnego, a prawie wszystkie postacie wspierające w jakiś sposób zaangażowane w nową prestiżową szkołę Radha i Manju w końcu biorą udział. Jest znany trener krykieta Tommy Sir (Mahesh Manjrekar), który powraca do swojej praktyki po kilku latach i skandalu; dyrektor szkoły i nauczycielka nauk przyrodniczych Nellie Weinberg (Ratna Pathak Shah), która lubi Manju; kapitan drużyny krykieta Javed Ansari (Karanvir Malhotra), który pochodzi z bogatej rodziny i znęca się nad wieśniakami; i nieudanego inwestora w Anand Mehta (Akshay Oberoi), który próbuje kupić ziemię szkolną z przyczyn nie do końca
Wraz z rozwojem programu pojawiają się napięcia w nowych relacjach, a istniejące stają się bardziej złożone. Javed jest antagonistyczny zarówno wobec Radhy, jak i Manju od momentu, w którym się spotykają, choć sprawy powoli przesuwają się w kierunku pozytywnego z drugim, niosąc “podtekst homoseksualizmu”, jak Malhotra powiedziała podczas wydarzenia prasowego. Mohan, który graniczy z szaleństwem, jak na pół żartem głosi w jednym odcinku, nie zgadza się z unikalnymi metodami coachingu Tommy’ego Sir, które nie są zgodne z jego światopoglądem. Dzień Wyboru również sugeruje ciemniejszy odcień jego życia osobistego, dając do zrozumienia, że ​​Mohan może być żoną-bijakiem. I Anand zaczyna kłamać swojej dziewczynie Monice Tandon (Parul Gulati) o swoich finansach, bojąc się, że ją straci.

Wyszukiwane jako:

selection day book online
selection day online
selection day online watch free
selection day online free
selection day online stream
selection day online download
selection day serial
selection day watch online
selection day watch online free
selection day web series watch online
selection day 2018 watch online

Oryginalny tytuł Selection Day
First air date Dec. 28, 2018
Ostatnia emisja Dec. 28, 2018
Sezony 1
Odcinki 6
Status Returning Series

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Dec. 28, 2018

Podobne tytuły

Nurses Online Lektor PL
Interrogation Online Lektor PL
Marvel: Punisher Online Lektor PL
The Moodys Online Lektor PL
Station 19 Online Lektor PL
The Gifted – Naznaczeni Online Lektor PL
Euforia Online Lektor PL
Opowieść podręcznej Online Lektor PL
Dobry omen Online Lektor PL
Violet Evergarden Online Lektor PL
City of Dreams Online Lektor PL
Ocaleni Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa