Internetowy boom Online Lektor PL

Internetowy boom Online Lektor PL

Jan. 13, 2019
Twoja ocena 0
10
140
głosów

Video Trailer

Opis

W połowie drogi do najnowszej hybrydy dokumentalnej Nat Geo “Valley of the Boom”, trzech głównych bohaterów zostaje zamordowanych. Bradley Whitford, który jest garotowany w połowie swojej serii, może wydawać się wielkim spoilerem, ale nie jest to nawet niespodzianka. Po pierwsze, oglądasz prawdziwego człowieka, którego gra – Jamesa Barksdale, lat 75 i bardzo żywego – przez te trzy godziny opowiadaj te same doświadczenia bezpośrednio o kamerze. Po drugie, zabójstwa są tak choreografowane, tak wolno wykonywane, tak oczywiste, że aż do końca, że ​​do czasu, gdy Lamorne Morris wyobraził sobie “amalgamat” typów bankierów, pokazuje, że wszystkie te morderstwa są tylko metaforą tego, co się stało. dla ich biznesu gest jest zbędny – i równie bolesny jak kula do mózgu.

“Valley of the Boom” nie zawsze jest trudne do obejrzenia. Dla każdego, kto przejdzie przez pierwszą godzinę z nadmierną ilością kofeiny, w tym odcinku z sześcioma odcinkami jest wgląd i zabawa. Jednak ambitne wysiłki twórcy, showrunnera i pisarza Matthew Carnahana nie łączą się w spójną opowieść, ponieważ rozmowy z prawdziwymi weteranami z Doliny Krzemowej (i współczesnymi ekspertami) nie są skutecznie umieszczone obok scenariusza narracja z Whitfordem, Morris i in. Zamiast uzupełniać się nawzajem, wydają się zbędne. Pomimo błyskotliwych wysiłków na rzecz połączenia dwóch różnych metod, jasne jest, że “Dolina Boomu” może odnieść sukces tylko jako jedna lub druga.

Czytaj więcej: Twórca “Valley of the Boom” i rzucając się na opowiadanie prawdziwej historii Internetu z szalonymi dziwnymi zwrotami akcji
Carnahan koncentruje się na trzech firmach, które próbowały “zmienić świat” i pomimo zmieniającej się historii, nie odniosły sukcesu. Od 1994 roku widzowie są przedstawiani osobom za “The Browser” (np. Netscape), “Social Networking” (TheGlobe.com) i “Streaming Video” (Pixelon). Barksdale i Whitford jako Barksdale poprowadzili drużynę Netscape, wraz z współzałożycielami Jimem Clarkiem (i Johnem Murphym jako Jimem Clarkiem) i Markiem Andressenem (John Karna). Tylko Andressen odmówił udziału w dokumentalnym aspekcie serialu, który jest bezczelnie wytłumaczony, kiedy aktorka Karna zasiada na rozmowę i tłumaczy, dlaczego odpowiada na pytania dotyczące Karny zamiast samego Karny.

Bradley Whitford jako pionier Netscape James Barksdale w Dolinie National Geographic VALLEY OF THE BOOM. (National Geographic / Bettina Strauss)
Bradley Whitford w “Valley of the Boom”

National Geographic / Bettina Strauss

Carnahan wykorzystuje tę nieobecność jako sposób na wypełnienie luki między gatunkami: podczas pierwszego odcinka, Karna (jako Andressen) zatrzymuje scenę sam, a podczas gdy inni aktorzy są zamrożeni w miejscu, prowadzi publiczność przez to, co się naprawdę dzieje, Frank Underwood- styl. To ma być wstrząsające, śmiałe, ale przede wszystkim zabawne – i to w przeważającej części. Efekt szybko jednak słabnie, a tajemnica związana z nieobecnością Andressena okazuje się bardziej interesująca niż jego charakterystyczny dla Marka Zuckerberga charakter (pasuje, ponieważ zasiada teraz w radzie nadzorczej Facebooka).

Przeczytaj więcej: “Jesteś najgorszym” Recenzentem: Sezon 5 to tylko przedstawienie, stojące przed jego widzami, wymagające potwierdzenia
Jednak duet prowadzący historię Social Networking w pełni popiera starania, a ich historia jest najbliższa sukcesowi. Todd Krizelman (Oliver Cooper) i Stephan Paternot (Dakota Shapiro) wyjaśniają, w jaki sposób podjęli udany model czatu i zbudowali go w firmie krótko wycenionej na ponad miliard dolarów. Jako szczerze uczciwi w kamerze, ponieważ są niejawnie szczerzy w scenach scenariuszowych (co może być dość trudne dla dwóch przyjaciół), podróż Krizelmana i Paternota jest fascynująca z biznesowego i ludzkiego punktu widzenia. Jednak na koniec pełnometrażowy film dokumentalny o tych hojnych, otwartych przedmiotach mógł być jeszcze bardziej poruszający.

W końcu dochodzimy do człowieka znanego jako Michael Fenne i szalonego solowego występu, który napędza jego historię, dzięki uprzejmości Steve’a Zahna. Jeśli fabuła Netscape przechwytuje biznes wykonywany przez profesjonalistów, a TheGlobe.com to przykład inteligentnych dzieci manipulowanych przez system, łuk Fenne’a pokazuje, na jakim poziomie szaleńcy ludzie mogliby uciec podczas gorączki złota branży technologicznej. Z obłąkanym żółtym mopem włosów i jednym z najmniej przekonujących grubych garniturów, jakie kiedykolwiek założono, Fenne jest kreskówką mężczyzny granego z kreskówkową energią przez Zahna. Wiele z jego opowieści bazuje na własnych, nieopowiedzianych, wysokich opowieściach człowieka, takich jak przebicie się za jazdę do Kalifornii lub ćwiczył akcent, który nie może być umieszczony. Serie to potwierdzają i bez prawdziwego udziału Fenne’a pozwalają na ekstremalne wybory Zahna rezonować radością. Zejście zbyt daleko w fabułę Fenne zrujnowałoby jeden z lepiej udoskonalonych zwrotów akcji serii, ale warto zająć się przyzwyczajeniem Zahna.

Oryginalny tytuł Valley of the Boom
First air date Jan. 13, 2019
Ostatnia emisja Jan. 13, 2019
Sezony 1
Odcinki 6
Status Returning Series

Seasons and episodes

1 Sezon 1 Jan. 13, 2019

Podobne tytuły

Narcos Online Lektor PL
Udaremnione ataki terrorystyczne Online Lektor PL
Opowiedz mi bajkę Online Lektor PL
Coroner Online Lektor PL
Wanna Have A Good Time Online Lektor PL
Dark Heart Online Lektor PL
Czarodziejki Online Lektor PL
The Enemy Within Online Lektor PL
Kimse Bilmez Online Lektor PL
Dark Matter Online Lektor PL
Picnic at Hanging Rock Online Lektor PL
Lepsza połowa Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa