Gdzie oglądać The Amber Light Online Lektor PL ? CDA/Zalukaj/Fili.cc

TV-Maniak 3 grudnia, 2019 Widoki 519

Dokument Adama Parka rozpoczyna się od karty tytułowej potwierdzającej, że „historia whisky jest znajoma”, po czym opracowano własną, wyraźną i wciągającą niszę. Jest mniej zainteresowana biznesową stroną whisky niż aspektem społecznym: jak to płynne złoto było pijane przez wieki.

W tym celu Park dołącza do badacza whisky, Dave’a Brooma, podczas wycieczki po Szkocji, a także do miejsc, w których napój powstał, został opracowany, odzyskany i odrzucony. Niezmiennie – najwyraźniej był to jeden z bardziej przyjemnych zdjęć dokumentalnych – ich trasa polega na tym, że Broom sam bierze sobie dram lub dwa. Tytuł odnosi się do nieskazitelnie modnej dziury po wodzie, w której kończy się film, ale także do ciepłego, miłego blasku promieniującego z ekranu.

Park and Broom zajmują dużo ziemi w zmierzonym tempie gorzelni. Otwierając Islay, z niezwykle obserwowalnym podkładem do cięcia torfu, gotują leczniczą whisky w lesie i odwiedzają nowy punkt gastronomiczny East Fife, między wycieczkami w głąb lądu do pubów miejskich, aby spotkać się z tak wybitnymi myślicielami i pijakami, jak Ian Rankin i Alasdair Gray. Ten quasi-magazynowy pokaz leczenia pozwala Park i Broom na wiele sposobów podejścia do korzeni szkockiej kultury picia: whisky jako źródło ciepła i sposób ponownego połączenia się z ziemią. Pozwala również na ponowne zbadanie stereotypów. Jak zauważył eufemistycznie Rankin, „czasami [whisky] wydobywa z ciebie najgorsze”, zapewniając własne zastrzeżenie dotyczące „picia odpowiedzialnego”.

Szeroka misja oznacza, że ​​są miejsca, w których może się to wydawać chwiejne lub niewyraźne: nie byłem pewien, czy kumple Brooma przynieśli wiele do stołu, poza piciem piosenek, które wprawdzie przerywają rozmowę. Mimo to kamera wciąż ląduje na satysfakcjonujących, wyblakłych teksturach, które chcesz z dowolnej szklanki Glenlivet, podczas gdy Gray podnosi sugestię, że Szkocja pozostaje serią wysp ściśniętych razem, co może być warte uznania za niezależność debata staje się głośniejsza.

The Amber Light Lektor PL

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa