Gdzie oglądać Dziadek do orzechów i cztery królestwa online?

TV-Maniak 12 listopada, 2018 Widoki 668

Wczesny świąteczny prezent Walta Disneya, “Dziadek do orzechów i cztery królestwa”, wygląda jak wielkobryłowy, wielkoformatowy film z efektami specjalnymi zebrany przez komitet.

A może dwóch reżyserów z różnymi wizjami tego, jak powinna wyglądać przygoda fantasy?

“Dziadek do orzechów i cztery królestwa” w reżyserii Lasse Hallstroma i Joe Johnstona tworzą magiczne, fantastyczne sceny, które powinny całkowicie zadziwić widownię. Jednak najważniejsze emocjonalne więzi między bohaterami są cienkie i skryp- towane.

Gdzie oglądać Dziadek do orzechów i cztery królestwa online?

Gdzie jest ekscytacja? Poczucie odkrycia? Zabawna gra komiczna?

Clara, inteligentna młoda bohaterka grana przez uroczego Mackenzie Foy, ma wiele do zrobienia w te święta. Nie tylko będzie musiała uratować Cztery Sfery przed zniszczeniem, ale musi także przetworzyć kilka ciężkich osobistych wiadomości.

Jej matka Marie (Anna Madeley), oprócz bycia oddaną żoną i dozorcą mamy, żyła w sekretnym podwójnym życiu jako ukochana królowa Królestw.
Tak więc, wraz z codziennymi obowiązkami rodzinnymi w stylu wiktoriańskim, Marie skradała się, by rządzić Królestwami i ich licznymi regentami. Nigdy nie wiemy dokładnie, co zabiło Marie, ale mogło to być wyczerpanie.

Fabuła, od scenarzysty Ashleigh Powell, oparta na E.T.A. “Dziadek do orzechów i Król Myszy” Hoffmana oraz “Dziadek do orzechów” Mariusza Petipy zaczynają się, kiedy smutny ojciec Klary (Matthew Macfadyen) daje jej metalowe pudełko w kształcie jajka, ostatni prezent od matki.

Ale brakuje klucza skrzynki.

W Wigilię niechętnie towarzyszy jej brat Fritz (Thomas Sweet), siostra Louise (Ellie Bamber) i ojciec na bal wydany przez jej zamożnego ojca chrzestnego Drosselmeyera (Morgan Freeman), tajemniczego wynalazcę w epickiej pirackiej okularze.

Daje Clarze złotą nić, którą podąża w śnieżnym, równoległym wszechświecie, gdzie mysz, trzymająca klucz w swoich maleńkich szczękach, prowadzi ją do Krainy Płatków Śniegu, Krainy Kwiatów i Krainy Słodyczy oraz strasznego Czwartego Królestwa, rządzonego przez tyrannical Mother Ginger (Helen Mirren).

Kiedy mieszkańcy Królestw uświadomili sobie, że Maria umarła, ogłaszają Clara swoją nową królową. Matka Ginger nie jest szczęśliwa.

Clara otrzymuje wsparcie od żołnierza-dziadka do orzechów (beznadziejnie prostego Jaydena Fowory-Knighta) i uroczo grającego Sugar Plum Fairy (Keira Knightley), który wydaje się znać tajniki polityczne królestw.

Dzieci nie będą się nudzić “Dziadkiem do orzechów” i jego mnóstwem efektów wizualnych, w szczególności maszerujących olbrzymich żołnierzyków, strasznego Króla Myszy i garstki grubiańskich klaunów podskakujących jak rosyjskie lalki gniazdujące w grze pinball.

W “Dziadku do orzechów” występują występy gwiazd baletu Misty Copeland i Siergieja Polunina, ale są tylko kroplą nad kolejnym filmem Disneya, w którym pojawiają się inteligentne, pełne empatii młode kobiety.

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa