Gdzie oglądać Czarodziejki / Charmed Online ?

TV-Maniak 13 listopada, 2018 Widoki 1347

“To nie jest polowanie na czarownice”, mówi zirytowana Marisol Vera (Valerie Cruz) w pierwszym odcinku ponownego uruchomienia Charmed, powtarzając frustrację odczuwaną przez wielu w ostatnich miesiącach, kiedy oskarżeni sprawcy przemocy seksualnej twierdzili, że są prześladowani przez procesy sądowe lub publiczne reakcje .

Marisol, profesorka naukowa na uniwersytecie w fikcyjnym Hilltowne w stanie Michigan, dyskutuje o całkowicie znanej sytuacji: przypadek kolegi, profesora Taine’a, którego oskarżono o molestowanie seksualne przez wiele kobiet. Posługiwanie się terminem “polowanie na czarownice”, które kiedyś odnosiło się do morderstwa rzekomych czarownic w średniowieczu, ale teraz jest często przywłaszczane przez domniemanych oprawców wszelkiego rodzaju – w programie o prawdziwych czarownicach jest sprytnym sposobem na zjednoczenie dialogu wokół oskarżonego sprawca seksualny z bohaterami serialu, którzy rzeczywiście są czarownicami, choć nie w tradycyjnym sensie.

Gdzie oglądać Czarodziejki / Charmed Online ?

Marisol ma trzy córki: Melanie lub Mel (Melonie Diaz), otwartą feministkę i aktywistkę oraz młodszą siostrę Maggie (Sarah Jeffery), która jest bardziej zaangażowana w partie niż polityka. Po tajemniczej śmierci matki, dziwne gówno zaczyna zejść, a Mel i Maggie szybko dowiadują się, że mają przyrodnią siostrę, rozgarniętego naukowca i absolwenta Macy (Madeleine Mantock).

Podobnie jak siostry Halliwell z oryginalnego Charmed, wszystkie trzy siostry nie są świadome swojego czarownego dziedzictwa, dopóki przybycie Macy’ego nie uaktywni “potęgi trójki”, która wyzwala ich nadprzyrodzone zdolności. Podobnie jak w pierwotnej trójce, ich moce obejmują telekinezę (moc Macy’ego) i zdolność zamrażania czasu (moc Mela). Ale właśnie tam kończy się większość podobieństw między tymi dwiema seriami. Zamiast mieć moc przeczuć, jak Phoebe Halliwell (Alyssa Milano), Maggie ma zamiast tego umiejętność czytania umysłów – pożyteczną, choć niezręczną, siłę dla studenta pierwszego roku college’u i niedoszłej dziewczyny-sorority. Najnowsza odsłona spektaklu odbywa się w Michigan, a nie na wczesnych etapach San Francisco, a co najważniejsze, wszystkie trzy siostry (i przedstawiający ich aktorzy) są pochodzenia latynoamerykańskiego lub afro-karaibskiego – odświeżająca aktualizacja białych lilii Halliwell , uwieczniona przez Shannen Doherty, Holly Marie Combs i Milano w oryginalnej serii.

Nowy Charmed ma także zdecydowanie polityczny, pro-kobiecy charakter. Chcąc zawstydzić Maggie na imprezie, Mel głośno obwieszcza, jak “może zaangażować tych młodych ludzi w dyskusje o zgodzie”, a później przypomina kobiecie, która rozmawia z mężczyzną na kanapie “możesz zmienić zdanie w każdej chwili!” Podejście Mel do zerowej tolerancji wobec kultury gwałtu jest w tym przypadku rozśmieszane, ale reszta epizodu zawiera wiele niezapomnianych momentów feministycznych, które nadają serialowi poważny, a czasem przekreślony polityczny zasięg.

Rzeczywiście, pierwszy wątek epizodu wydaje się wyrwany z nagłówków; Skandal o napaści na tle seksualnym szybko przybiega znajomy obrót, ponieważ oskarżony profesor uniwersytetu zostaje szybko uniewinniony przez wewnętrzne przesłuchanie i przywrócony na jego pozycję – pomimo zeznań świadków, które sugerują, że jest seksualnym drapieżnikiem. To pobudza Mel’a, absolwenta uniwersytetu, do gipsowania ulotek czytających “Rajd po to, co słuszne! Time’s Up! “W całym kampusie, zdobywając gniew kilku sympatyków MRA i uwagę profesora, Harry’ego Greenwooda (Rupert Evans), który zastąpił jej matkę na stanowisku dyrektora ds. Kobiet po jej śmierci.

Pogarda Mel’a z Greenwood (“Nigdy nie powinni zatrudnić cis-a do prowadzenia wydziału studiów kobiecych” – warknęła, gdy się przedstawił) tylko łagodnieje, kiedy objawia się siostrom jako “białoskrzydły”, przewodnik i obrońca czarownice. Mówi Melowi, Macy i Maggie, że apokalipsa jest blisko, wskazując na trzy znaki wskazane przez “starożytne wyrocznie” w Księdze cieni Marisola (pomyślcie o niej jako o czarodziejskiej encyklopedii czarów). Pierwszy znak, mówi Greenwood, brzmi: “kiedy najsłabsi ludzie osiągną nieuczciwą chwałę.” W przypadku, gdy paralele do naszego aktualnego klimatu politycznego nie były jasne, Greenwood rozwija: “Dość powiedzieć, to twój obecny prezydent.” Śmierć Marisola zapowiada także koniec świata, siostry wciąż mają szansę pokonać zło i zapobiec apokalipsie – to znaczy, jeśli zbiorowo zaakceptują swoje przeznaczenie jako czarownice. “Bycie czarownicą to przedsięwzięcie w pełni pro-choice”, mówi Greenwood siostrom, w jednym z bardziej skrupulatnych prób zejścia z 2018-osobowej wokeness.

ZWIĄZANE Z ROZRYWKĄ
LONDYN, ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO – 16 października: Młoda dziewczyna trzyma lalki Spice Girls, które zostały zaprezentowane na targach zabawek w Londynie przez grupę znaków, która ma wyłączne prawa do dystrybucji lalek w Wielkiej Brytanii 16 października. (Źródło zdjęć powinno brzmieć JOHNNY EGGITT / AFP / Getty Images)
Spice Girls Getting Back Together dla globalnej wycieczki Mega Bucks

Spice Girls: Stoimy teraz za “People Power”, a nie Girl Power
Pete Davidson i Ariana Grande.
Ariana Grande do Pete’a Davidsona: “Thank U, Next”
Zło w tym przypadku to wspomniany profesor Taine, drapieżnik na więcej niż jeden sposób

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa