Ulysses & Mona Online Lektor PL

Ulysses & Mona Online Lektor PL

Jan. 30, 2019 France 82 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
109
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film Ulysses & Mona / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Konceptualny artysta na końcu swojej sieci odnajduje nowe życie, gdy spotyka młodego wielbiciela w Ulysses & Mona (Ulysse & Mona), najnowszym filmie z francuskiego indie autu Sebastien Betbeder (2 jesieni, 3 zimy). Zupełnie nietuzinkowa, lecz emocjonalnie skuteczna w przedstawieniu samotnego mężczyzny przy drzwiach śmierci, próbującego naprawić świat, ten śmiertelnie dramatyczny film o tematyce filmowej miał swoją światową premierę w Toronto, gdzie mógł wylądować kilka pikapów poza ojczyzną.

Eric Cantona, niesławny “King Eric” z Manchesteru United, który przeszedł do aktorstwa w późnych latach 90., występuje w roli Ulyssesa, wielkiego francuskiego artysty, który kilka lat temu zniknął z publicznego oka po występie w Centre Pompidou w Paryżu. Otwarty w rozpadającym się pałacu, który nie ma wiele do roboty, ale sam gra w tenisa i jest całkowicie odseparowany zarówno od swojej żony (Marie Vialle), jak i od swojego syna (Nicolas Avinee), Ulysses ma kilka żywych nadziei na przyszłość – sentyment, który wkrótce staje się ponura rzeczywistość, kiedy zdiagnozowano raka mózgu.

Wchodzi Mona (znakomita Manal Issa), młoda fanka pracy Ulissesa, która, za namową kolegi plastyka (Quentin Dolmaire), postanawia odnaleźć swojego idola w swoim odległym wiejskim domu. Chociaż Ulysses potrzebuje czasu, aby rozgrzać się do nieproszonego gościa, ostatecznie udaje się z Moną w podróż, odwiedzając garstkę ludzi – swojego brata, swojego byłego, jego syna – że skrzywdził się w przeszłości.

Ze stylem i tonem przywodzącym na myśl Jima Jarmuscha (Broken Flowers przychodzi na myśl), film podąża za nieprawdopodobną parą, gdy jeżdżą przez wiejską Francję i robią kilka postojów, a każdy z nich powoduje incydent mieszający humor z czymś bardziej smutnym i desperackim. Sekwencja ustawiona na stacji benzynowej jest zdecydowanie wyjątkowa, a Mona zostaje złapana w zbrojny napad, który staje się totalnym i zabawnym przerwaniem ognia. Inna scena, w której Ulysses konfrontuje się z synem, którego porzucił dawno temu, porusza się w swojej prostocie, ujawniając talent Betbedera, który mówi tu bardzo niewiele.

Zapasowe w designie, z DP Roman Le Bonniec kręcąc w proporcji Akademii, co wydaje się być pół tuzinem lokacji, historia ucichła w punktach, ale trzyma się tematu mężczyzny pogodzonego z samym sobą za pomocą nieprawdopodobnego anioła stróża . Nie jest do końca jasne, co Mona ma nadzieję wydostać się z ich związku – w pewnym momencie próbuje trafić na Ulissesa, ale to zadaje obrażenia – i w końcu kończy się jeżdżeniem, udowadniając, że jest mądrym i chętnym przyjaciel, którego Ulysses desperacko potrzebuje.

Podobnie jak w poprzednich filmach Betbedera, w dialogu pojawia się dziwaczna cecha, do której trzeba się przyzwyczaić, mimo że te dwie wskazówki są wystarczająco dobre, aby mogło to zadziałać. Cantona wygłasza linijki ze swoim standardowym akcentem marsylskim, ledwo ruszając się, gdy mówi, jakby chciał lepiej przekazać paraliż swojej postaci. Issa, która została odkryta w filmie “Parisienne” z 2015 roku i odegrała rolę w “Nocturamie” Bertranda Bonello, jest tutaj idealna jako dziewczyna, która szuka inspiracji u swojego ulubionego artysty, by stać się osobą, która inspiruje go do kontynuowania.

Oryginalny tytuł Ulysse & Mona
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów

Podobne tytuły

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda Online Lektor PL
Tylko sprawiedliwość Online Lektor PL
Czas mroku Online Lektor PL
Uncle Drew Online Lektor PL
W wysokiej trawie Online Lektor PL
The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica Online Lektor PL
Królowa Kier Online Lektor PL
Loving Pablo Online Lektor PL
Four Good Days Online Lektor PL
Gwiazd naszych wina Online Lektor PL
The Hopeful Romantic Online Lektor PL
Wendy Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa