Sorry to Bother You Online Lektor PL

Sorry to Bother You Online Lektor PL

Jul. 06, 2018 USA 105 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
297
głosów

Video Trailer

Reżyser

Boots Riley
Reżyser

Obsada

Armie Hammer isSteve Lift
Steve Lift
Terry Crews isSergio Green
Sergio Green
Patton Oswalt isMr. Blank'
Mr. Blank'
Danny Glover isLangston
Langston
David Cross isCassius Green'
Cassius Green'

Opis

Oglądaj cały film Sorry to Bother You / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Buty Surrealistyczna satyra Riley’a Sorry For Hother You hit teatry w Stanach Zjednoczonych dwa tygodnie temu, oferując coś niesamowicie ostrego w krytyce kapitalizmu i przynosząc widzom cały szereg “co do cholery” przez cały czas.

Założenie jest proste: bohater Cassiusa “Cash” Green (grany przez Lakeitha Stanfielda – nawiasem mówiąc, “Get Out Fame”) zagłębia się w mroczny świat korporacyjnego życia, gdy podejmuje pracę jako telemarketer i zdaje sobie sprawę, moc korzystania z jego “białego głosu”. Ale sukces nie jest tak prosty, jak promocja, a rzeczy szybko stają się dziwne. Oczekuje się tylko w komedii-dystopii, która zajmuje się niewolnictwem, ekonomiczną niesprawiedliwością i przywilejami.

Na pierwszy rzut oka porównanie z kasowym hitem Jordana Peele’a wydaje się oczywiste. Oba filmy odmawiają ucieczki przed rasą i przemocą strukturalną, decydując się na włączenie jej do narracji. Riley’s Cash, podobnie jak Chris Peele, jest mikroskopijnie świadomy swojej czerni. Jest związany ze stanem jego finansów, miejscem, w którym żyje, jak jest postrzegany i jak bardzo troszczy się o to, co świadczy o tym, co dzieje się w filmie. Czarni bohaterowie współczesnego kina nie potykają się w stanie ślepej ignorancji koloru. Nie jest już od nich żądany. Ale jeśli jest to jedyny powód, dla którego wybieramy porównanie, przepraszam, że przeszkadzam i wyjdę, to jest płytka.

To prawda, że ​​oba tytuły, jak to ujął jeden z użytkowników Twittera, należą do gatunku wielkich czarnych filmów. Są nowi w tym, co wnoszą do branży pod względem różnorodności i treści, obaj są nieprzewidywalni w swoich wybuchowych trzecich aktach, i obaj są ekscytującymi z punktu widzenia tego, co robią dla poszczególnych gatunków. Ale nie są częścią tego samego gatunku. Przepraszam za kłopot Absurd, energia kinetyczna może sprowokować ten sam bicz, co otrzeźwienie Get Outa, psychologiczny horror, i pewnie wyskoczysz z kina czując to samo, mocny pęd doświadczenia czegoś nowego, wściekły i głupio dobry – ale tam właśnie kończy się podobieństwo.

Surrealistyczna satyra, która dekonstruuje to, na co warto się śmiać. Przykro mi, ale musisz mieć możliwość zajmowania jej miejsca obok podobnych słabszych, takich jak Brazylia, Repo Man i Science of Sleep. To część tej bogatej, zwariowanej tradycji. Cały sens surrealizmu polega na tym, że coś jest dziwne i interesujące w kontemplowaniu tej dziwności. Film Riley’a działa w gatunku absurdalnym w sposób, który Peele’s Get Out nigdy nie zamierzał, jako horror.

Kiedy Tessa Thompson, współprowadząca z Stanfieldem w “Przepraszam za kłopot”, mówiła o tym, jak ważne jest, aby Stanfield chciał zająć to kulturalne miejsce, objąć absurd i dziwność w swojej karierze, przypomniała nam, że jest odstający, czyniąc to pozycja dostępna dla artystów kolorów po prostu przez istniejące. Surrealizm oczywiście nie jest przeznaczony wyłącznie dla białych ludzi – ale tak długo, w uścisku Spike’a Jonzesa i Wesa Andersona na świecie, wydawało się, że tak. To właśnie sprawia, że ​​”Ekscytujmy to przeszkadzać” jest podwójnie ekscytujące: jest świadome tego, co osiąga w swojej absurdalności, tak samo, jak świadome niebezpieczeństw późnego stadium kapitalizmu.

Pierwsza zasada, jaką daje Cash w firmie telemarketingowej, jest prosta: musi “trzymać się scenariusza”. Pierwszą zasadą, którą otrzymujemy jako publiczność Rileya, jest świadomość tego, co to oznacza, ponieważ pracownicy system, jako widzowie jego arcydzieła, a być może nieodwracalnie jako widzowie sztuki krytycznej społecznie. Na tak wiele różnych sposobów, przepraszam, że zawracać sobie głowę masz wiele do powiedzenia na ten temat: istoty ludzkie i to, w jaki sposób nasze samozadowolenie może zapewnić nam mentalność stadną. Podkreśla znaczenie rozwijania krytycznej świadomości. Błaga nas, abyśmy wyszli poza leniwy, homogenizowany sposób myślenia – taki, który ma niektórych z nas, porównujących dwa różne filmy i twierdzących, że są w zasadzie tacy sami, tylko dlatego, że obaj mają czarnych reżyserów i czarną obsadę.

Ta leniwa reakcja na oba filmy dowodzi, jak na ironię, jak konieczne i przełomowe są oba (na bardzo różne sposoby). Zarówno “Zmartwiony, żeby przeszkadzać, jak i wyrzucać”, domagają się przesłuchania naszej rzeczywistości. Idą w ślady przyszłości, która jest pełna podobnie krytycznych filmów. W tej przyszłości moglibyśmy w końcu rozwinąć krytyczną świadomość, aby pasowała.

Wyszukiwane jako:

sorry to bother you cda
the film sorry to bother you
sorry to bother you free online
sorry to bother you movie online
sorry to bother you online free
sorry to bother you pl
sorry to bother you online s prijevodom
sorry to bother you online s prevodom
sorry to bother you watch online free
sorry to bother you watch online 123movies
sorry to bother you watch online putlockers
sorry to bother you zwiastun pl
sorry to bother you zalukaj
sorry to bother you 2018 cda
sorry to bother you 2018 film
sorry to bother you 2018 watch online
sorry to bother you for free online

Oryginalny tytuł Sorry to Bother You
Klasyfikacja IMDB 5.9 289 głosów

Podobne tytuły

Life of the Party Online Lektor PL
The Purge 5 Online Lektor PL
Ekipa Online Lektor PL
Spider-Man: Homecoming Online Lektor PL
Zanim odejdę Online Lektor PL
Pitch Perfect 3 Online Lektor PL
Bulletproof 2 Online Lektor PL
Lucy in the Sky Online Lektor PL
Lekarstwo na życie Online Lektor PL
Thor: Ragnarok Online Lektor PL
Movie 43 Online Lektor PL
Co wiecie o swoich dziadkach? Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa