It Will be Chaos Online Lektor PL

It Will be Chaos Online Lektor PL

Jun. 18, 2018 Italy, USA, Austria, Croatia, Germany, Greece, Hungary, Sweden, Turkey, Republic of Macedonia, Serbia and Montenegro 93 Min. N/A
Twoja ocena 0
10
244
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film It Will be Chaos / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Myślę, że być może Chaos został uznany za tytuł, ponieważ nie dzieje się to w przyszłości.

Oto bardzo dosłowna rozmowa, którą ostatnio prowadziłem z moim superkonserwatywnym przyjacielem:
“No cóż, ale ludzie nie mogą po prostu przekraść się przez granice przez tysiące”.
“Najwyraźniej, jeśli znajdują się w ośrodkach detencyjnych, nigdzie się nie skradają. Ci ludzie prezentują się na granicach. ”
“Ale nie legalnie.”
“Czy nielegalne jest ubieganie się o azyl?”
“Oczywiście, że nie, ale nie możemy automatycznie wiedzieć, kto naprawdę to robi.”
“Co powiesz na początek, jeśli tak twierdzą, że robią?”
“Cóż, ale oczywiście, wszyscy próbują tu przyjechać.”
“Właściwie to nie jest oczywiste. Tylko dlatego, że twój nauczyciel socjologii z siódmej klasy powiedział ci, że jest to największy kraj na świecie, nie oznacza, że ​​wszyscy się zgadzają. Wielu ludzi woli nie opuszczać swoich domów i chodzić z Salwadoru do Teksasu. I nie wszyscy tu przychodzą. Włochy. Niemcy. Grecja.”
“Narażają swoje dzieci.”
“Tak, więc wydaje się prawdopodobne, że nie jest to kapryśna decyzja, prawda?”
“Nie mogą po prostu wkraść się”.
“Och, mój Boże: prośba o azyl z powodu ludobójstwa lub wojny lub celowania przez sicarios nie jest skradaniem! Mają prawo to zrobić! Większość naszych przodków w pewnym momencie! Jeśli sądzisz, że twoje dzieci zaryzykowałyby nieuchronną śmierć, gdybyś pozostał tam, gdzie byłeś, czy chcesz powiedzieć, że nie próbowałbyś ich zabrać w bezpieczne miejsce?
W końcu musiałem zejść z karuzeli. Moja sąsiadka nie jest złym człowiekiem, więc w rzeczywistości zaryzykowałaby własne życie, aby wyrwać swoje dzieci z niebezpieczeństwa. Szczęśliwie dla niej, urodziła się w San Francisco, nie w Damaszku, i nie jest zubożała, tak dziwnie, że tak naprawdę jej nie wymyśliła.
To było dziwne, ponieważ właśnie widziałem “To będzie chaos”, dość wyczerpujący dokument o repatriacji uchodźców. Nie zamierzam powiedzieć, że fajnie jest oglądać; to nie jest. Nie zamierzam mówić, że jest to wspaniałe i definitywne osiągnięcie dokumentalne naszych czasów; w rzeczywistości jest całkiem chaotyczny. Ale wow, czy to na czasie. Cięcie, czasami niezręcznie, między dwoma głównymi bohaterami: Waelem, człowiekiem z dużą rodziną, którzy uciekli przed syryjskim ludobójstwem i próbują dostać się do krewnych w Niemczech, a Aregai, erytrejski były żołnierz, uciekający przed biedą i uciskiem, którego statek wywraca się z wybrzeża Lampedusa we Włoszech, w wraku, który zabija ponad 300 osób, w tym jego dwóch kuzynów.

Burmistrz Lampedusy znajduje się w trudnym położeniu. Wyspa nie może fizycznie przyswoić sobie tak wielu ludzi – w istocie są oni nad głowami próbującymi pozbyć się zmarłych. Nie ma wystarczającej ilości gospodarki, aby zapewnić im lub zapewnić im stałe zatrudnienie. Ale ona chce pomóc. Nie może zrobić wszystkiego tak wiele; sytuacja jest przytłaczająca. Ale przynajmniej odpycha reporterów, którzy pytają ją o nielegalnych imigrantów. “Nie są nielegalni”, mówi surowo. “Oni są uchodźcami. Te słowa mają znaczenie. ”
Tymczasem młoda rodzina Waela czeka na przemyt do Grecji na zdradziecko wyglądającej tratwie. Stamtąd muszą przedostać się przez Macedonię, Chorwację, Węgry i Austrię, w znacznej części pieszo. W punkcie transferu na Lesbos zdarza się to. Dzieci znikają. Pojawia się wstrząsające, gorączkowe poszukiwanie.
Och … nah, to jest Grecja, ludzie. Rząd nie zatrzymał dzieci, tylko rozdzieliły się w tłumie. (“Cieszę się, że się zgubiliśmy”, może dziewięcioletnie dziewczynki mówią wesoło: “Widzieliśmy tak wiele pięknych widoków!”)

Chodzi mi o to, co twoim zdaniem miało się wydarzyć?
Film dokumentalny opowiada o rodzinie Waela i Aregai, nieco niepewnie i przypadkowo, sprawdzając się po drodze z oblężonymi urzędnikami rządowymi, rozgniewanymi mieszczanami i od czasu do czasu uchodźcami w raidzie o dysproporcjach płacowych. Sytuacja wszystkich, życie każdego z nas, jest wyczerpująca. Wyczerpujący. Nie wiedziałem, dlaczego filmowcy wybrali te dwie szczególne historie, co oni reprezentowali. Było coś rozproszonego i trochę przypadkowego w kwestii wyborów i rozwoju ich historii. Jeśli jednak potrzebujesz telefonu alarmowego na temat “problemu imigracyjnego”, jest to dobre miejsce na spadochron. Ponieważ nie koncentruje się na Stanach Zjednoczonych (poza przypadkowymi i wyraźnie wykształconymi osobami starszymi Włoski koleś, który upiera się, że Ameryka wymyślił ten problem), dla niektórych amerykańskich widzów może zabrać ze sobą jakieś partyjne problemy. Są to ludzie uciekający przed wojną, ludobójstwem i ubóstwem w Afryce i na Bliskim Wschodzie, a dotknięte kraje docelowe znajdują się w Europie. Może więc nie podniecić ludzi na tym samym poziomie, co film dokumentalny o granicy Teksasu.
Oto oferta. Nieuregulowana migracja masowa nie jest bezproblemowa. Nie jest to nieskomplikowane. Małe miasta z wysokim bezrobociem i stagnacją gospodarczą oraz ograniczoną infrastrukturą nie mogą po prostu wchłonąć nieskończonej liczby ludzi, z którymi nie mogą się nawet porozumieć. To jest rzeczywistość. Nawet duże, zamożne narody mają punkt krytyczny. Dana cząstka brudu może wspierać, podtrzymywać i chronić wiele bei
it will be chaos film

Oryginalny tytuł It Will be Chaos
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów

Podobne tytuły

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa