Pełzająca śmierć Online Lektor PL

Pełzająca śmierć Online Lektor PL

Jul. 11, 2019 USA 87 Min. R
Twoja ocena 0
8
250
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Opis

Oglądaj cały film Crawl / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

O czym jest horror-thriller zatytułowany Crawl? Kuszący tytuł pozostawia pole do spekulacji i może zostać uznany za ryzyko marketingowe w czasach, gdy publiczność jest przyzwyczajona do bycia informowanym, czego się spodziewać.

Film dotarł do australijskich kin bez większego szumu, co oznacza, że ​​można się dowiedzieć niewiele lub nic: jeśli to jest to, co wolisz, powinieneś oczywiście przestać czytać.

Nie chodzi o to, że jest dużo wysiłku, nawet na wczesnych etapach, aby ukryć, dokąd zmierza historia. Poza tytułem znajduje się wiele innych wskazówek: akcja rozgrywa się na Florydzie podczas huraganu, bohaterka Haley (Kaya Scodelario) jest byłym pływakiem konkurencyjnym, a reżyser Alexandre Aja, Francuz śliniący się w Hollywood, jest prawdopodobnie najlepszy. znany z Piranha 3D.

Nadal się nie domyśliłeś? OK, oto, gdzie oddaję grę: Crawl to film o wielkich grasujących aligatorach. Tytuł odnosi się również do przestrzeni pełzającej – ciasnej, zalanej piwnicy, w której Haley jest uwięziona podczas huraganu, po powrocie do domu z dzieciństwa w poszukiwaniu ojca Dave’a (Barry Pepper), który również, jak się zdarza, , jej były trener pływacki.

W przeważającej części Aja buduje film wokół możliwości tego pojedynczego miejsca, tak jak film o atakach rekinów z 2016 r. „Płycizny” – wyraźnie model częściowy – zrobił to ze skalistym wychodem na środku morza. Ale w tym przypadku jest więcej okazji, aby odciąć się od krwawych winiet pojawiających się w pobliżu – na przykład w zalanym sklepie spożywczym, który staje się surrealistycznym polowaniem.

To pomysłowe urządzenie, które pozwala Aja na generowanie autentycznego napięcia, jednocześnie uwalniając go od karykaturalnej chorobowości. Do pewnego stopnia można dbać o to, czy Haley żyje, czy umiera; dla kontrastu, większość postaci wspierających jest wprowadzana tylko po to, by być nagabywanym w nagły, często komiczny sposób.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak dalece sukces każdego thrillera lub horroru zależy od aktorów, których zaniepokojone odpowiedzi instruują publiczność, jak reagować po kolei. Kluczem jest tutaj modulacja: jeśli Scodelario nie wygląda wystarczająco wystraszony, zakładamy, że aligatory nie są naprawdę przerażające, ale jeśli osiągnie szczyt zbyt szybko, film nie ma dokąd pójść.

Na ogół spotyka się z wyzwaniem – kładąc nacisk na ziarnistość swojej bohaterki, ale bez stłumienia nerwowych spojrzeń i hiperwentylacji. W najgorszym przypadku ona i Pepper sprawiają wrażenie, że traktują aligatory jako zbyt duże zagrożenie, zwłaszcza w długiej scenie, w której ojciec i córka odpoczywają, by rozmawiać ze sobą o swoich emocjonalnych problemach.

W kontekście ich uroczyste emocje wydają się całkowicie niedorzeczne, dopełnione tylko momentem, w którym Haley udowadnia się swojemu tacie, pływając jak mistrz, którego zawsze wiedział. Jest całkiem możliwe, że Aja śmieje się z jego rękawa: jeśli tak, żart jest kosztem jego aktorów, którzy zajmują się materiałem z całą szczerością, jaką potrafią zebrać.

Indeksowanie nie jest dobrym filmem w żadnym znaczeniu tego słowa. Ale w przeciwieństwie do zeszłorocznej przeludnionej i nudnej Meg, żyje zgodnie ze swoją obietnicą – dostarczanie jokeyowych szoków z pewnym doświadczeniem przy zachowaniu wystarczającej pozornej naiwności, by pozwolić widzom bawić się z ich wad.

Podejście do filmu B jest zilustrowane przez efekty specjalne, wykonywane w stosunkowo tani, ale mocny sposób. „Gatorowie” nie mają tak długiego czasu na ekranie – tam, gdzie może, Aja polega na wywoływaniu ich obecności poprzez dźwięk – ale nigdy nie zawodzą, gdy rzucają się w oczy.

Większy problem techniczny związany jest z huraganem, który często stanowi problem w filmach, jednak tradycyjne metody zielonego ekranu zostały wzmocnione przez nowoczesne efekty cyfrowe: niezależnie od tego, ciemne, groźne chmury burzowe na horyzoncie nieuchronnie wyglądają na wklejone. Problemem może być to, że rzeczywisty obraz huraganów wygląda raczej tak samo.

Oryginalny tytuł Crawl
Klasyfikacja IMDB N/A N/A głosów
TMDb Ocena 6.6 7 głosów

Podobne tytuły

Gra tajemnic Online Lektor PL
Automata Online Lektor PL
Uciekaj! Online Lektor PL
Unfriend Online Lektor PL
Czarne lustro: Bandersnatch Online Lektor PL
Pompeje Online Lektor PL
Legion Samobójców: Piekielna Misja Online Lektor PL
Bushwick Online Lektor PL
Ghostland Online Lektor PL
SONIC. Szybki jak błyskawica Online Lektor PL
Komenda: Zabij Online Lektor PL
The Purge 5 Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa