Colette Online Lektor PL

Colette Online Lektor PL

Sep. 21, 2018 UK, USA, Hungary 111 Min. N/A
Twoja ocena 0
7
240
głosów

Video Trailer

Reżyser

Obsada

Keira Knightley isSidonie-Gabrielle Colette
Sidonie-Gabrielle Colette
Fiona Shaw isAdèle '
Adèle '
Denise Gough isMathilde '
Mathilde '
Aiysha Hart isÉmilie '
Émilie '
Eleanor Tomlinson isGeorgie Raoul-Duval
Georgie Raoul-Duval
Ray Panthaki isPierre-Eugène Veber
Pierre-Eugène Veber
Robert Pugh isJules-Joseph Colette
Jules-Joseph Colette
Karen Gagnon isClaudine
Claudine

Opis

Oglądaj cały film Colette / Niżej jest player do odtwarzania filmu.

Colette, U.S./U.K. współpracujący biograf z reżysera Wash Westmoreland (The Fluffer), przedstawia chronologię słynnego francuskiego pisarza podczas jej formacji w Belle Epoque. Przechodząc przez ponad 20 lat, film należy do kategorii, którą czasami nazywam “biografią encyklopedyczną”, co oznacza, że ​​zapewnia odpowiedni przegląd bez głębokiego zagłębiania się w jeden okres. Dla tych, którzy niewiele wiedzą na temat tego, kim była Colette lub dlaczego była ważna / sławna, ten film stanowi wstęp do niej i powierzchowne zrozumienie niektórych sił napędowych w jej życiu i pisaniu. Choć wygląda pięknie (zasługuje na to Westmoreland i jego autor zdjęć, Giles Nuttgens), nie oferuje on żadnej zaskakującej głębi ani siły emocjonalnej. To proste, co niekoniecznie jest złą rzeczą, ale ograniczenia tego mówienia o życiu Colette są określone przez znajomą jakość.

Najlepszą rzeczą w Colette jest Kiera Knightley, której występ w roli tytułowej może być najbardziej soczysty od prawie dekady. (Zawsze wydaje się być najlepsza w utworach z epoki). Knightley błyszczy w tej roli, stając się Colette i wiarygodnie ilustrując, jak młoda żona sławnego autora może sama stać się toastem Paryża, łamiąc prawie każdą możliwą konwencję społeczną po drodze (w tym niezapomniana “awaria garderoby”). Z pasją Knightley pasuje do Dominica Westa, z którym dzieli solidną chemię. Zachód unika doprowadzenia Willy’ego do kompletnego tyłka, pozwalając ludzkości od czasu do czasu przejrzeć jego arogancję i poczucie uprawnień. Jest w tym człowieku coś charyzmatycznego, tak samo jak często ma duszę i obsesję.

Colette zaczyna się w 1893 roku od 20-letniej bohaterki, która połączyła się i ostatecznie poślubiła słynnego pisarza Henry’ego “Willy’ego” Gauthiera-Villarsa. Ma 13 lat, ale nie ma znaczenia dla Colette – jest zakochana. Dorastając w sielankowej wiosce Saint-Sauveur-en-Puisaye, życie w Paryżu jest nieprzyjemne. Willy, który wydaje wszystkie swoje pieniądze na kobiety i hazard, jest głęboko zadłużony i desperacko potrzebuje więcej produktów, niż jego obecna “fabryka” może produkować pod jego pseudonimem. Zachęca Colette do napisania, a jej pierwsza powieść, Claudine at School, jest oszałamiającym sukcesem. Kolejne trzy powieści Claudine są pisane przez “Willy”. Do czasu opublikowania czwartej, Colette została rozczarowana jej niewdzięczną rolą cichego współpracownika Willy’ego. Ona i jej mąż mają romans z amerykańską socjitą Georgie Raoul-Duval (Eleanor Tomlinson, Demelza Poldarka). Dzięki temu Colette kontynuuje długotrwałą lesbijską relację z androgyniczną Mathilde “Missy” de Morny (Denise Gough), jednocześnie rozwijając jej osobowość jako autora i wykonawcę.

Jedną z wad obejmowania tylu lat w jednym dwugodzinnym filmie jest to, że nie ma czasu na satysfakcjonujący rozwój jakiegokolwiek aspektu życia Colette. Dostajemy przebłyski namiętności, która napędza ją do pisania, ale te chwile nie trwają długo. Quasi-komediowa sprawa, którą ona i Willy dzielą z Georgie (Colette nie wie, że jej mąż również śpi ze swoją kochanką) szybko przebija. Gdy film zaczyna kręcić historię Colette jako aktorki, narracja traci impet. Te sekwencje nie są aż tak interesujące, jej związek z Missy jest słabo zrealizowany, a film zdaje się obracać w kółko.

Nie jest trudno zrozumieć apel Colette – główną postacią była radykalna feministka w czasach, gdy składki kobiet były zazwyczaj pomijane lub odrzucane. (Jest też ciekawa synergia z Żoną Glenna Closea, chociaż obawy o spoilery uniemożliwiają mi szczegółową dyskusję.) Jako opowieść o tym, jak najsławniejszy autor Francuzki odnalazł jej głos, Colette oferuje wciągającą, inspirującą opowieść z pożyczką na wykonanie Kiera Knightley jej szczególny rodzaj witalności dla głównego bohatera. Nie jest to materiał, który zasługuje na Oscara, ale jest to rodzaj solidnego kina domowego, popularnego w latach 90. i którego okazjonalne ponowne pojawienie się w 2010 roku jest zawsze mile widziane.

Wyszukiwane jako:

colette film
colette film 2018
colette film wikipedia
colette 2018 online
colette online movie
colette online store
colette online shop
colette watch online
colette 2018 online free
colette 2018 watch online free
colette 2018 watch online
colette film keira knightley
colette film review
colette 2018 smotret online
film colette z lektorem
colette film zwiastun
billy i colette online
antoine i colette online
h&m colette shop online
k colette online
antoine and colette online
antoine y colette online subtitulada
antonie y colette online subtitulada
colette online shopping

Oryginalny tytuł Colette
Klasyfikacja IMDB 6.2 118 głosów

Podobne tytuły

Zaginiona Dziewczyna Online Lektor PL
Ulysses & Mona Online Lektor PL
Rekiny wojny Online Lektor PL
Po prostu walcz 3 Online Lektor PL
Mixer Online Lektor PL
Kartoteka 64 Online Lektor PL
The Texture of Falling Online Lektor PL
Sprzymierzeni Online Lektor PL
Sztuka samoobrony Online Lektor PL
All Eyez on Me Online Lektor PL
72 Godziny Online Lektor PL
Płomienie Online Lektor PL

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa