Gdzie oglądać Zwyczajna przysługa online?

TV-Maniak 4 listopada, 2018 Widoki 757

Nowoczesny riff na noir, który jest tak jasny i lśniący jak zestaw bloków Duplo i tak samo skomplikowany, Prosta przysługa staje się umiarkowanie zabawną rozrywką na temat osobowości dwóch jej tropów i machinacji jej fabuły. Ale daje ci to głębokie poczucie, że ten gatunek z komicznego reżysera o wysokiej koncepcji, Paula Feiga, mógł być o wiele większy, gdyby film posiadał jakikolwiek styl, z którym jest tak wyraźnie obsesyjnie, lub emocjonalne fundamenty potrzebne do jego zwrotów akcji. i zdrady z udziałem lub wiarygodne. Jest oczywiste, że dyrektor Ghostbusters and Spy może bawić się z subtelnymi archetypami kobiet; to, co mniej widoczne, to stopień, w jakim on to ciągnie.

Gdzie oglądać Zwyczajna przysługa online?

Oczywiste jest, że bohaterowie są bardziej niż się pojawiają, zaczynając od swetra z polka i skarpetki na critter w Stephanie (Anna Kendrick). Owdowiała niegdyś angielska major Bard, Stephanie poświęca teraz swój czas i twórczą energię, aby zgłosić się na ochotnika do dziecięcego przedszkola i zaktualizować swój vlog z mamą za pomocą pomysłów i przepisów kulinarnych. (Uwaga: dla osób, które kwestionują sytuację, gdy ktoś używa słowa “M” w celu adresowania osoby, która nie jest jedną z ich głównych jednostek rodzicielskich, ten aspekt filmu może być szczególnie uciążliwy).

Historia zaczyna się od bloga Stephanie, który ma na celu większy niż chleb z cukinii z kawałkami czekolady: odkrycie, gdzie zniknęła jej wspaniała nowa przyjaciółka Emily (Blake Lively). Kierownik PR o dużej mocy z ostrym wyczuciem stylu (ubrania mają za zadanie opowiedzieć wiele z tej historii), Emily jest pod każdym względem przeciwieństwem Stephanie: używa tylko słowa Mamusia w zdaniach typu “Mamusia potrzebuje drinka, “A jedyny przepis, jaki zna, to bardzo zimny dżin.

Wiążą się z alkoholem, dzięki czemu Stephanie zasmakuje kobiecej przyjaźni, której brakowało jej życia, i daje Emily (jeśli tak naprawdę jest to jej prawdziwe imię) bezpłatną opcję opieki nad dzieckiem, którą może łatwo wykorzystać. Tego rodzaju filmy są generalnie wygrywane lub tracone przez napięcie tworzone przez ich relacje, i jest zaskakujący brak dynamizmu dla tego obiecującego towarzystwa, pomimo tego, że Lively i Kendrick bezwzględne zaangażowanie w przyjaźnie materialne i żeńskie są czymś w rodzaju specjalności Feig.

Barka Crazy Rich Asian, Henry Golding, grająca nieudanego powieściopisarza Emily, ma być cukierekkiem oczu i podnosić seksapil; ale film wywołuje tyle ładunku erotycznego, co typowe dzienne mydło. (Być może blok jego pisarza wynika z tego, że ciągle mówi: “Ona jest zagadką, moja żona.”) Kendrick jest jednak szczególnie silny w sprzedaniu nieprawdopodobnej zmiany swojej postaci z Rachel Ray do Jessiki Fletcher, ponieważ zniknięcie Emily ma odwróć się o złoczyńcę i zaczyna ona łamać sprawę.

W trakcie filmu Stephanie zastanawia się, czy jest Diabolique-d? Gaslight-ed? Spellbound-ed? Ten film jest przekonany, podobnie jak Dorothy w Oz, która klika swoje uzdrowienia i mówi: “Nie ma takiego miejsca jak dom”, że jeśli utrzyma sprawdzanie nazw klasycznych thrillerów, może po prostu stać się jednym.

“To jest tak kinowe” – wykrzykuje jeden z bohaterów podczas długiego finału, który, jak zbyt wiele w filmie, angażuje ludzi stojących wokół wyjaśniających rzeczy, a nie dramatycznych działań. Cóż, nie, nie jest. Kino tego rodzaju wymaga między innymi gry światłem i cieniem, a Prosta przysługa wygląda bardziej płasko niż pokaz slajdów Zillow.

Jest to raczej lekko zabawny dorosły – dopiero po szkolnej playdate. Ale dzięki pyskatej francuskiej popowej muzyce i pastelowym filmom inspirowanym Saulem Bassem, ten film jest tak głodny, by wydawać się klasycznym thrillerem, który odstaje urzeczony jego czystą ambicją. W tym przypadku wystarczy, aby był warty oglądania.

Categories

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodawanie nazwy wyświetlanej
Email *
Twój adres email nie zostanie opublikowany
Strona internetowa